Bitcoin Eleştirmeni Peter Shiff’in Web Sitesi, BTC Ödemesi Kabul Ediyor!

0
234

Eğer kripto paralarla yakından ilgilenen bir isimseniz Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff‘in adını en az bir kez de olsa duymuşsunuzdur. Bitcoin manşetlerinde sık sık yer alan tanınmış altın savunucusu Peter Schiff, web sitesinin insanların Bitcoin ve birkaç altcoin kullanarak altın satın almasına izin verdiği ortaya çıktığında kendisini zor bir durumda buldu.

Bitcoin’i sıklıkla eleştiren ve çoğu zaman bir para ya da değer deposu biçimi olmadığını iddia eden Schiff, bitcoin’in büyümesinin ardındaki tek nedenin, savunucusunun yarattığı aldatmaca olduğuna inanan bir altın destekçisi. Bununla birlikte, web sitesinin bitcoin’i kabul etmesiyle ilgili son keşif, en iyi kripto para birimi hakkındaki iddialarını kesin olarak çürüttü.

Koronavirüs salgınının başlangıcında altın, 2020’nin ilk çeyreğinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi, ancak ikinci çeyrekten itibaren altın, fiyatı düşmeye devam ederken kurumların gözünde parlaklığını kaybetmeye başladı. Bitcoin ise, birçok kurum için daha iyi bir seçenek olarak ortaya çıktı ve MicroStrategy gibi dev isimler, rezerv varlığı olarak Bitcoin’e yöneldi.

Peter Schiff, Bitcoin’in bir değer deposu olarak artan etkisini inkar etmeye devam edebilir. Ancak Bitcoin’in başarısı ortada: 2017’deki rekor seviyesi olan 20.000 dolar’ı ikiye katlamayı başardı. Schiff’in hem Bitcoin’i değersiz olarak gömesi hem de kendi sitesinde BTC ile altın alımına izin vermesi büyük bir çelişki oluşturuyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın