Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff’den Korkutan Altcoin Tahmini: “Bir Gecede Patlayacak!”

0

Tanınmış bir dijital varlık eleştirmenine göre, altcoin piyasasının tek bir günde “patlaması” oldukça mümkün.

Yakın tarihli bir tweet’te, SchiffGold’un başkanı ve tanınmış bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff; kripto para birimi endüstrisinin mevcut durumu, Bitcoin ve genel olarak altcoin piyasası hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. Mevcut piyasa arzının mevcut piyasa talebinden önemli ölçüde daha fazla olduğunu belirten Schiff, bu tür koşulların, alternatif coin’lerin ve bir bütün olarak global kripto endüstrisinin değerinde keskin bir düşüşe neden olabileceğini söyledi.

Schiff, piyasanın günlük yüzde 15-20 düzeltme yaşadığı ünlü mayıs ayına atıfta bulunarak; arz, talebi aştığında fiyatların bir gece gibi kısa bir sürede patlayabileceğini belirtti. Geçtiğimiz günlerde yaşanan piyasa düzeltmesi sırasında hem Bitcoin hem de altcoin’ler yüzde 5-10 arasında önemli düşüşlerle karşı karşıya kaldı.

“Şu anda 12.000’den fazla kripto token var ve bunların 84’ü 1 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip. Bitcoin hakkında özel bir şey yok. Altcoin arzı, kripto balonu patlayana kadar artmaya devam edecek. Arz, talebi geçecek ve fiyatlar neredeyse bir gecede düşecek.”

Birkaç piyasa analisti ve kripto uzmanı, kripto para piyasasında yaşann düzeltilmenin, Çinli geliştirici Evergrande’ın karşı karşıya kalabileceği potansiyel temerrütle ilişkili küresel risklerin artışına bağlı olabileceğini belirtti.

Yazım sırasında, CoinGecko verilerine göre Bitcoin, bir günde yüzde 8.5 düzeltme yaşamasının ardından 43.000 dolar aralığında işlem görüyor. Güçlü düşüşün ardından, Bitcoin 40.000 dolardan geri döndü ve şu anda her iki yönde de hareket etmiyor ve genellikle düşüş trendi hareketinin altında görünen “çekiç boğa” olarak bilinen bir mum formasyonu oluşturuyor.

Aynı Twitter serisinde Schiff, Bitcoin’in finansal sistemlerden maliyetleri ve gecikmeyi kaldırma potansiyelinden bahseden yorumculardan birine yanıt verdi:

“Bitcoin’in ortadan kaldıracağı tek şey, onu satın alacak kadar aptal insanların cebinden çıkan paradır.”

Daha önce Schiff, Bitcoin’in bir hedge varlık olarak altının yerini aldığı gerçeğini desteklemişti. Euro Pacific Capital CEO’suna göre, Bitcoin yeni bir popüler hedge varlığı haline gelirse, altın daha az satış baskısı ile karşı karşıya kalacak ve bu da potansiyel bir ralliye yol açacak.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın