Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff: XRP’nin Menkul Kıymet Olduğu Çok Açık


FOX Business Network’ün The Claman Countdown programının sunucusu olan Liz Claman ile yakın tarihli bir podcast’te, Euro Pacific Capital CEO’su ve Bitcoin düşmanı Peter Schiff dikkat çeken açıklamalrda nulundu. Schiff, Ripple ile ilişkili en büyük beşinci kripto para birimi olan XRP‘nin aslında bir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun iddia ettiği gibi bir menkul kıymet olduğunu söyledi:

“Bence Ripple’ın bir menkul kıymet olduğu çok açık çünkü tüm Ripple token’ları Ripple Labs Inc tarafından veriliyor ve ardından Ripple Labs devreye giriyor ve bu token’lar için değer yaratmak amacıyla işler yapıyor.”

Schiff bununla da yetinmedi ve herhangi bir kanıt olmadan, SEC’in Bitcoin’in peşinden gideceğini iddia etti:

“Bitcoin’e benzemediğini söylemiyorlar. Bunun bir menkul kıymet olduğunu söylüyorlar. Kayıtlı olmaları gerekiyordu ve kayıtsız menkul kıymet satıyorlar. Şimdi, SEC’in nihayetinde Bitcoin’e karşı aynı iddialarda bulunacağına inanıyorum … Bu gerçekten bir emtia değil.”

Ancak, SEC’in daha önce Bitcoin’in bir menkul kıymet olmadığını zaten netleştirdiğini belirtmekte fayda var. Tüm bunların yanında Schiff, Bitcoin’in sahiplerinin hayatını değiştirmediğini çünkü onun hiçbir şey için kullanılmadığını iddia etti:

 “Sonunda, balon patlayacak ve fiyat düşecek. Charlie Munger ona fare zehiri dediğinde düştüğünden daha düşük olacak.”

Bitcoin’in arkasındaki tüm fikrin altını dijital olarak kopyalamak olduğunu söyledi. Altın destekçisi aynı zamanda madencilerin toplam Bitcoin arzını 21 milyon sınırının ötesine genişletebileceklerine dair saçma bir iddiada bulundu:

“Kim bilir? Madenciler gelecekte bunu artırabilirler, ancak sadece kısıtlı arza sahip olmak yeterli değildir. kısıtlı arza sahip olmanız ve değerli olmanız gerekiyor.”

Square, MicroStrategy ve PayPal ile nihayet Bitcoin’e adım attı, çoğu kişi kripto para biriminin burada kalacağına ikna oldu. Öte yandan Schiff, tüm bu şirketlerin sadece hızlı para kazanmak için kripto para birimine yöneldiğini savundu. Görüldüğü üzere kripto eleştirmeni olarak anılan Schiff, sektördeki tüm gelişmelere rağmen eleştirmeye devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?