Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff, Oğlu İçin Bitcoin İstedi!

Euro Pacific Capital’in CEO’su ve tanınmış Bitcoin (BTC) eleştirmeni olan Peter Schiff’in, oğlunun Bitcoin satın aldığı ortaya çıktı. Bu olayın ortaya çıkmasının ardından Schiff, dün 18. yaş günü olan oğlu için Bitcoin hediyesi istedi.

İlk olarak 26 Ağustos tarihinde Schiff oğlunun doğum günü için Twitter hesabından bir gönderi paylaştı. Schiff paylaşımında “Oğlum @SchiffSpencer için 18. yaş günün kutlu olsun. 18 yılın bu kadar çabuk geçtiğine inanmak zor. Bakalım bu olayı kutlamak için bugün kaç yeni Twitter takipçisi gelecek?” ifadelerini kullandı.

Schiff’in paylaşımına pek çok yanıt geldi fakat en dikkat çekeni Greg Foss isimli kullanıcının yanıtı oldu. Greg Foss, Spencer’ın Bitcoin ile ilk karşılaşması olacağını varsayarak Spencer’a hediye olarak biraz BTC göndermeyi teklif etti; buna karşılık Spencer, zaten 450 dolar değerinde Bitcoin’e sahip olduğunu söyledi.

Peter Schiff, Bitcoin’den farklı olarak altının gerçek kullanım durumlarına sahip olduğunu savunarak düzenli olarak kripto meraklılarına ve aynı şekilde ünlü endüstri figürlerine meydan okuyor. Schiff’in çok büyük bir Bitcoin eleştirmeni olduğu bilindiği için, olay çok dikkat çekti.

Schiff olayın ortaya çıkmasından sonra, kripto para topluluğundan “gecikmiş bir doğum günü hediyesi olarak ona BTC hediye etmelerini” istedi ve oğlunun cüzdan adresini de paylaştı.

Son olarak Twitter kullanıcılarından biri Peter Schiff’in “sadaka isteyen zenginler” olduğu yorumunu yaptıktan sonra, ünlü isim “Bitcoin için ucuz bir reklam” olduğunu savundu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.