Kasım 25, 2019

Bitcoin Düzeltme Sürecini Tamamladı Mı?

Bitcoin Türkiye saati ile 10:00’da 6.600 dolar civarında seyrediyor. Son bir haftadır kabus günler yaşatan Bitcoin, adete düşmeye doyamıyor. Son olarak 7.000 dolar seviyesinin de altına gerileyen Bitcoin, son altı ayın en düşük seviyelerini yaşıyor.

Son olarak 7.300 dolar seviyesine tutunan Bitcoin, bu destek seviyesinde de, yatırımcıdan alım emri göremedi ve kendini aşağıya saldı. Bitcoin’in bu düşüşlerde ki en büyük sebebi, destek seviyelerinde göremediği alım emirleri ve arkasından gelen fiyat düşüşü ile zarar kes emirlerinin aktif hale gelmesi. Destek seviyelerinin altında görülen daha dik düşüşler bu senaryonun birer kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin son 6 aylık sürece baktığımızda, parobolik yükseliş sürecine devam ediyor diyebiliriz. Bugün görülen 6.500 dolar seviyesi de, bu grafiğin destek noktasını oluşturuyor. Bu desteğe tutunma yapması ve ardından bu bölgeden çıkması muhtemel gözüken senaryo olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin şu an için 6.500 dolar seviyesine tutunmuş gözüküyor. Bu destek seviyesinin nihai seviye olduğunu düşünüyoruz. Toparlanmanın sancılı bir şekilde bittiğini söylemek için çok erken olsa da, bu sürecin son demlerini yaşadığını söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?