Şubat 24, 2023

Bitcoin Düşüşte: İşte Yükselmesi İçin Gerekenler!


Bitcoin, haber yazıldığı sırada bu kilit seviyenin altına inmeden önce 24 bin dolar civarında dalgalandı. Yatırımcılar ABD Merkez Bankası’nın para politikasına ilişkin devam eden tartışmalarını ve enflasyonun devam edeceğini gösteren istihdam verilerini değerlendirmeye devam etti. Bununla birlikte Bitcoin belirsizliğe dönüştü.

Bitcoin’in fiyatı, bu hafta ve bir önceki hafta 25 bin doların üzerindeki üç başarısız denemenin ardından istikrarlı bir şekilde geriledi. Bitcoin, fiyatın Salı gününün en yüksek seviyesi olan 25.288 doların ötesine geçememesinin ardından art arda üç gün kayıp yaşadı.

En büyük kripto para birimi son 24 saatte %2,09 düşüşle ve son yedi günde marjinal bir yükselişle 23.936 dolardan işlem gördü. Zincir içi analiz firması Santiment’e göre, Bitcoin 23 bin ila 25 bin dolar arasındaki bir aralıkta kalmaya devam ederken, özellikle köpekbalığı ve balina adresleri olmak üzere büyük Bitcoin sahiplerinin sayısı düşüyor.

Öte yandan, 10-100 BTC’ye sahip olanlar kategorisi hala yükselirken, 100-1.000 BTC’ye sahip olanlar sabit kalmaktadır. Bu durum, 1000-10.000 BTC’ye sahip olan köpekbalığı ve balina adreslerinin sayısının, son üç ayda küçük sahipli BTC adreslerinde görülen şekilde artmaya başlaması halinde, bunun bir kırılma işareti olabileceğini göstermektedir.

Kripto analisti Ali’ye göre, mevcut seviyelerden düşüşler devam ederse Bitcoin’in tutması gereken kilit seviye 23.400 dolar seviyesidir. Bu seviyenin üzerinde tutunamamak 22.700 dolar seviyesine bir yolculukla sonuçlanabilir.

Öte yandan, mevcut seviyelerde bir toparlanma sürdürülürse ve Bitcoin 24.200 dolar seviyesini desteğe çevirmeyi başarırsa, yeni bir yükseliş trendi başlatılabilir. Önemli bir gösterge olan Ali’ye göre, aSORP bugün 2018’de olduğu gibi davranıyor.

“0,914’te dibi gördükten sonra 1,017’ye sıçradı ve şimdi çok önemli 1,0 desteğini yeniden test ediyor. Bu seviye tutarsa, boğa koşusunu teyit edecektir” dedi.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?