Mart 25, 2024

Bitcoin Dünyasının Efsane İsmi Geri mi Dönüyor? Topluluğun Heyecanı Yüksek!

Wladimir van der Laan tarafından yayınlanan son blog yazısına göre, Craig Wright’a karşı COPA mahkemesinin kazanmasına yanıt olarak Bitcoin geliştirmelerine devam etmeye devam edecek.

Yargıcın Craig Wright’ın (CSW) Bitcoin Whitepaper yazarı olmadığı, Satoshi Nakamoto takma adıyla faaliyet göstermediği, ağı yaratmadığı ve yazılımın ilk sürümlerinin de oluşturucusu olmadığı yönündeki beyanı sonrasında tepki verdi.

Van der Laan, yıllarca süren tacizin ardından hukuk sisteminin kararının beklenmedik ama memnun edici olduğunu duyurdu. Ünlü isim Wright’ı bir sahtekar ve sahtekarlığını başkalarına kasıtlı olarak zarar vermek için kullanan korkunç bir insan olarak nitelendirdi.

Van der Laan, bu yasal savaş sona erdiğine göre Bitcoin geliştirmede potansiyel olarak daha aktif hale gelebileceğini ima etti. Ancak, son yıllarda karşılaştığı zorluklar nedeniyle hiçbir söz vermedi.

“Artık bu iş bittiğine göre, Bitcoin geliştirme konusunda tekrar daha aktif olabilirim. Yine de söz vermiyorum. Son birkaç yıl bu ve diğer nedenlerden dolayı benim için zor geçti. Ancak bunun aradan çıkmış olması kesinlikle yardımcı oluyor” diye yazdı.

Mahkeme kararının sadece Bitcoin için değil, aynı zamanda açık kaynak geliştirme için de önemini vurguladı. Geliştirici, telif hakkı trollerinin finansal desteklerine ve sahtecilik girişimlerine rağmen nihayetinde kaybedeceklerini de sözlerine ekledi.

Hollandalı yazılım geliştiricisi en çok Bitcoin ağına güç veren yazılım olan  Core’a yaptığı önemli katkılarla tanınıyor. Kendisi halen geliştirme topluluğunda kilit bir figürlerden biri olmaya devam ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bir Birleşik Krallık mahkemesi, Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright’ın Bitcoin’in arkasındaki “Satoshi Nakamoto” olmadığına karar vererek, Crypto Open Patent Alliance tarafından başlatılan bir duruşmanın ardından iddialarını reddetti.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?