Bitcoin Dünkü Hareketliliği Geride Bıraktı! Altcoin’lerde Durum Ne?

Chainlink, piyasa değeri bazında ilk 5 kripto paranın içinde yerini alırken, dünkü ani yükseliş ve düşüşten sonra Bitcoin sakinleşti.

Bitcoin’in ABD Merkez Bankası’nın ortalama enflasyon hedefine dair yeni yaklaşımıyla ilgili duyurusunu takiben ortaya çıkan çalkantılı performansına rağmen, kripto para birimi şu anda işlem yaptığı yerde yani 11.400 dolar civarında istikrar sağlamayı başardı. Diğer yerlerde, Chainlink ve Polkadot’un ikisi de kırmızı renkte ancak LINK, piyasa değerine göre ilk 5 kripto para arasına geri döndü.

Bitcoin Düne Göre Daha Sakin

Dün ABD Federal Rezervi, zaman içinde ortalama %2’lik enflasyonu hedefi için yeni planlar açıkladı. Bazıları bunu beklerken, haberler tüm finans piyasalarında anında etkili oldu. Bitcoin hızla 11.300 doların altından gün içi zirve olan 11.600 dolara yükseldi. Yükseliş ne kadar keskin olursa olsun, onu güçlü bir şekilde bir düşüş izledi ve BTC yaklaşık 11.100 dolara düştü. Kripto para birimi günlük en düşük seviyeden bu yana toparlandı ve şu anda 11.400 dolardan işlem görüyor. BTC için başka bir fiyat düşüşü gerçekleşirse, destek olarak 11.200 dolar, 11.100 dolar ve 11.000 dolara güvenmek zorunda kalacak.

Varlığın yukarı doğru çıkması durumunda, psikolojik 12.000 dolae seviyesiyle yüzleşme şansı bulmadan önce 11.800 dolarlık önemli direncin üstesinden gelmesi gerekiyor.

Yukarıda belirtildiği gibi, diğer finansal piyasalar da Bitcoin ile benzer fiyat gelişmeleri yaşadı ve değerli metal altın da buna dahil. Fed haberlerini takiben ons başına 1.930 dolardan 1.970 doların üzerine yükseldi ve ardından 1.915 dolara düştü. Yine de, BTC’ye benzer şekilde, altın toparlandı ve 1.940 dolar fiyatına geri döndü.

Chainlink 5. Sıraya Geri Döndü, Düşük Hacimli Altcoinler Devasa Volatilite Gösteriyor

Chainlink, %2,5 düşüşle ve 15 doların altında olmasına rağmen, piyasa değeri açısından bir sıra yükseldi. Polkadot’un haftalık etkileyici kazanımları, DOT’un pazar payının LINK’ı aşmasıyla sonuçlandı. Ancak bugün DOT, CoinGecko’ya göre %5’lik fiyat hareketiyle 6 doların altına geri çekiliyor ve LINK, 5. en büyük dijital varlık haline geldi.

Ethereum, %1,4’lük bir artışla 391 dolara yükseldikten sonra bugün yeşilde olan birkaç büyük hacimli altcoin’den biri haline geldi. Bir diğer önemli istisna ise Binance Coin’den geliyor (%3 artış). BNB, 23 doların üzerinde işlem görüyor.

İlk 10 kripto paranın geri kalanı kan kaybediyor: Ripple (- %3), Bitcoin Cash (- %2), Litecoin (- %2), BitcoinSV (- %1.6) ve CRO (- %1).

Her iki yönde de en dikkate değer hareketler, düşük hacimli altcoinler arasında belirgin. Numeraire, yeşil kısma yaklaşık %50’lik bir artışla liderlik ederken, onu UMA (%30), Serum (%26), Synthetix Network (%12) ve THORChain (%11) takip ediyor. Öte yandan, Aragon %18’lik bir düşüşün ardından en önemli kaybı yaşarken, bunu Flexacoin (- %11), Ren (- %9), NXM (- %9) ve Nervos Network (-%8.5) izliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.