Şubat 22, 2023

Bitcoin 25.000 Dolarda İki Kere Reddedildi: Sıradaki Hamle Ne Yönde?

Bitcoin geçtiğimiz hafta 23.000 ila 24.000 dolar arasında dalgalanıyordu. BTC fiyatı sonuncusu dün olmak üzere 25.000 dolara ulaştı ancak iki kere reddedildi. Bu düşüş Wall Street ile korelasyon içinde görünüyor.

Önde gelen ABD borsa endekslerinden üçü, S&P 500 ve Dow Jones’un %2 oranında geriledi. Öte yandan Nasdaq yaklaşık %4 değer kaybetti. Bitcoin ise son 24 wsaatte %2,10 oranında değer kaybetti.

Inmortal takma adıyla tanınan analist, BTC fiyatının 24.000 dolarlık desteği yeniden test ettikten sonra bir boğa koşusuna çıkacağını belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere diğer bir ünlü analist Michael van de Poppe çok daha olumlu bir görünüme sahip. Analiste göre ABD piyasası ile birlikte piyasadaki düzeltme satın almak için bir fırsat.

Bitcoin fiyat hareketi, para biriminin bir sonraki boğa koşusunu kazanmak için 24.000 dolarlık alanda tutunmasının önemli olduğu çok önemli bir aşamada. Anlık direnç 24.300 dolar seviyesindeyken destek 24.000 dolar seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin Fiyatını Takip Edecek Altcoinler?

Öte yandan Inmortal, analizini tamamlamadan önce Ethereum, Solana ve Chainlink gibi altcoin tahminlerini de yaptı. Stratejist Ethereum fiyatının 2,100 dolara yükselmek üzere olduğuna inanıyor.

Şu anda Ethereum, son 24 saat içinde %2,26’lık bir düşüşle 1.643 dolardan işlem görüyor.

Solana ise 25 dolarlık kilit seviyesini aştıktan sonra bir boğa koşusuna hazır görünüyor.

Solana, son 24 saatte %6,34’lük bir geri çekilmenin ardından şu anda 23,60 dolardan işlem görüyor.

Son olarak, Inmortal, LINK’in 9 dolar bölgesini geçmesi halinde Chainlink’in de büyük bir yükseliş hareketine girmek üzere olduğunu öngörüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coinpedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?