Bitcoin, Disney ve Netflix’i Alarak 23. En Büyük Varlık Oldu!

0
352

Piyasa değeri açısından 2 trilyon doları aşan en büyük varlık olan Apple’ı yenmek için BTC fiyatının 100 bin doları aşması gerekiyor.

Bitcoin fiyatı 2020’nin en yüksek seviyesini belirlerken bu hafta yükseliş yaşıyor.

Haziran 2019’dan bu yana; önde gelen dijital para birimi 13.000 doları aşarken, Bitcoin’in piyasa değeri de 230,5 milyar dolara yükseldi.

Bitcoin’in piyasa değeri; mart ayı satışlarından bu zamana kadar yükseliş eğiliminde olmaktadır. Bir diğer yan bu durum 100 milyar doların altına düşmesine sebep olmuştur. Fakat şu anda Bitinfocharts’a göre 2018 Ocak ayının ortasından beri görülmeyen bir seviyeyi yaşıyoruz.

2017 yılının aralık ayında boğa koşusunun zirvesinde, Bitcoin yaklaşık 325 milyar dolarlık bir piyasa değeri ATH’si kaydetti.

Bitcoin’in piyasa değer eğer bu kadar yüksek olmaya devam ederse, dijital varlığı 16.sıraya koyacak. Bir diğer yandan PayPal, JPMorgan Chase ve Home Depot’u yenerken, piyasa değeri bazından Mastercard’ın yerini almaya hazırlanıyor. Yani şu anki yerinin 7 sıra üzerine çıkacak.

Şu anda Bitcoin piyasa değerine göre 22.sırada yer alıyor. Aynı zamanda Asset Dash’e göre; Coca-Cola, Netflix, Intel, Disney, Salesforce ve Verizon’u geride bıraktı.

Bitcoin Bank of America’yı Taklit Etti!

Bu haftadan önce, Bitcoin Bank of America’yı taklit ederek ilk 30. Sıraya girmişti. Fakat PayPal’ın amiral gemisi kripto para biriminin arkasında duyduğunu bildirdiğinden bu yana, bu haftaki kazançlar %16,6’lık bir sıçrayış gösterdi.

Compound Finance Genel Danışmanı Jake Cheryinksy şunları dile getirdi:

“Bitcoin’in değeri 2017’de en son zirve yaptığından bu yana olağanüstü bir şekilde arttı. 3 yılımızı olgun piyasa altyapısı oluşturmak, düzenleyici sorunları çözmek ve ana akım çevrelerde meşruiyet ve benimseme kazanmak için harcadık. Fiyat, er ya da geç tüm bu çalışmayı yansıtacaktır. “

Bizce dijital varlığın hala gidecek bir yolu var. En üst sırada 2 trilyon doların üzerinde bir değere sahip olan Apple, ardından üç trilyon dolarlık Microsoft, Amazon ve Alphabet markaları geliyor.

Bitcoin’in trilyon dolarlık kategoriye girebilmesi için; BTC’nin fiyatı yaklaşık 54.000 dolara yükselmelidir. Ve Apple’ın en büyük varlık haline gelmesine yardım etmek için Bitcoin fiyatının 100.000 doları geçmesi gerektiği düşünülüyor.

10T Holdings’in kurucu ortağı Dan Tapiero’nun söylediği gibi;

“Bitcoin için hala çok erken. Hâlâ yeni bir küresel varlık sınıfının doğuşundayız. “

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın