Önceki Bitcoin Dip Seviyesini Bilmişti: Analistten Yeni Tahmin Geldi!

2018’de Bitcoin (BTC) dibini doğru bir şekilde tahmin eden ve geniş çapta takip edilen bir kripto stratejisti, lider kripto için büyük bir tahminde bulundu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere SmartContracter takma adıyla tanınan kripto trader’ı, piyasa değerine göre en iyi kripto varlığının önümüzdeki altı ay içinde ayı piyasasının dibine ulaşması gerektiğini söyledi.  Analiste göre, eksik olan tek şey aylarca sürecek bir temellendirme (basing) ve ardından gerçekleşecek birikim aşaması. Temellendirme, genellikle bir boğa döngüsünden hemen önce gerçekleşen bir varlığın fiyatının konsolidasyonu anlamına gelir. Temellendirme, azalan hacimle birlikte arz ve talep arasında bir denge olduğunu da gösteriyor.

“Yapı ve tepe noktalarından yüzde olarak, bence dibe yakınız, henüz tam olarak orada değiliz ama yakınız. Şu anda tek eksiğimiz, çok aylı basing ve birikim. En iyi tahminim, yaklaşık altı aylık birikimde bir düşüş daha olur.” 

Bitcoin analiz grafiği

Bu haftanın başlarında, önde gelen stratejist, Bitcoin fiyatının 15.000 dolar fiyat seviyesinin altında yeni ayı piyasası dip seviyelerine ulaşmaya hazır olduğunu söyledi.

Trader, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’a (ETH) geçerek, lider altcoin fiyatının 2023 başlamadan önce 1.170 dolar seviyesine düşeceğini öngörüyor. Bu sebeple kripto analisti ETH’de long (uzun) pozisyonları olanlar için ticaret penceresinin tamamlandığını düşünüyor.

“ETH’de long pozisyonlar için aralık ticaretinin burada bittiğini düşünüyorum, bence şimdi aralığın en altına veya en azından 1.170 dolarda yer alan 0,618’e (fibonacci seviyesi) geri dönmemiz çok daha muhtemel.”

Ethereum fiyat analizi

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.