Bitcoin Fiyatı Dibe Ne Zaman Ulaşacak? Analist Seviyeyi Verdi!

0
Bitcoin Fiyatı Dibe Ne Zaman Ulaşacak? Analist Seviyeyi Verdi!

Kripto para dünyasının popüler isimlerinden Benjamin Cowen, Bitcoin fiyatının bir dip noktasına ulaşıp ulaşmadığını inceledi. Analist, fiyatın %75 düştüğünün altını çizdi ve görüşlerini paylaştı.

YouTube kanalında yeni bir analiz videosu yayınlayan Cowen, öncü kripto varlığın ticaret geçmişini baz aldı. Analiste göre Bitcoin büyük dip seviyesini şu an yaşıyor olma ihtimali taşıyor.

“2015’in başında, temelde 2014’ün sonunda kripto para birimi varlık sınıfında büyük dipler yaşadık, ancak 2015’te güç kaybetti. Bitcoin 2018’in sonunda büyük bir dip yaşadı.

Potansiyel olarak 2022’nin sonunda veya 2023’ün başlarında kriptoda başka bir büyük dip arıyoruz. Bu, tarihsel olarak büyük bir dibe karşılık gelmekte. Ve bunun piyasa döngüsünün dibi olabileceğini iddia ediyorum.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, analiste göre kripto para piyasası yaklaşık bir yıldır ayı piyasasına maruz kaldı. Ancak bu durum yakında sona erebilir.

Bitcoin fiyatı dip seviyeye ulaştı mı?

“Sadece fiyata dayalı kapitülasyona değil, aynı zamanda zamana dayalı kapitülasyona da ihtiyacınız var, değil mi? Zamana dayalı bir kapitülasyona da ihtiyaç vardır ve çoğu zaman kriptoda en az bir yıllık bir ayı piyasası gibi görünür.

2013’te bir yıldan fazla sürdü, dibe inmesi yaklaşık 14 ay sürdü.”

Cowen, dip seviyenin geldiğini gösteren kesin işaretlerden birinin, mevcut seviyelerden %20’nin üzerinde düşen ilk 125 kripto varlığının toplam piyasa değeri olacağını düşünüyor.

“Dip olup olmamasının ne kadar alçaldığına bağlı olacağını düşünüyorum. Eğer çok daha aşağı giderse, buradan itibaren %20’den fazla bir düzeltme olursa, o zaman dip noktayı yapmaya başlayabileceğimizi düşünüyorum. Değilse, o zaman hala biraz tetikte olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bunun devam etmesinin biraz zaman alabileceğini varsayabiliriz.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın