Kasım 18, 2022

Bitcoin Fiyatı Dibe Ne Zaman Ulaşacak? Analist Seviyeyi Verdi!

Kripto para dünyasının popüler isimlerinden Benjamin Cowen, Bitcoin fiyatının bir dip noktasına ulaşıp ulaşmadığını inceledi. Analist, fiyatın %75 düştüğünün altını çizdi ve görüşlerini paylaştı.

YouTube kanalında yeni bir analiz videosu yayınlayan Cowen, öncü kripto varlığın ticaret geçmişini baz aldı. Analiste göre Bitcoin büyük dip seviyesini şu an yaşıyor olma ihtimali taşıyor.

“2015’in başında, temelde 2014’ün sonunda kripto para birimi varlık sınıfında büyük dipler yaşadık, ancak 2015’te güç kaybetti. Bitcoin 2018’in sonunda büyük bir dip yaşadı.

Potansiyel olarak 2022’nin sonunda veya 2023’ün başlarında kriptoda başka bir büyük dip arıyoruz. Bu, tarihsel olarak büyük bir dibe karşılık gelmekte. Ve bunun piyasa döngüsünün dibi olabileceğini iddia ediyorum.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, analiste göre kripto para piyasası yaklaşık bir yıldır ayı piyasasına maruz kaldı. Ancak bu durum yakında sona erebilir.

Bitcoin fiyatı dip seviyeye ulaştı mı?

“Sadece fiyata dayalı kapitülasyona değil, aynı zamanda zamana dayalı kapitülasyona da ihtiyacınız var, değil mi? Zamana dayalı bir kapitülasyona da ihtiyaç vardır ve çoğu zaman kriptoda en az bir yıllık bir ayı piyasası gibi görünür.

2013’te bir yıldan fazla sürdü, dibe inmesi yaklaşık 14 ay sürdü.”

Cowen, dip seviyenin geldiğini gösteren kesin işaretlerden birinin, mevcut seviyelerden %20’nin üzerinde düşen ilk 125 kripto varlığının toplam piyasa değeri olacağını düşünüyor.

“Dip olup olmamasının ne kadar alçaldığına bağlı olacağını düşünüyorum. Eğer çok daha aşağı giderse, buradan itibaren %20’den fazla bir düzeltme olursa, o zaman dip noktayı yapmaya başlayabileceğimizi düşünüyorum. Değilse, o zaman hala biraz tetikte olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bunun devam etmesinin biraz zaman alabileceğini varsayabiliriz.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?