Mart 10, 2020

Bitcoin Destekçisi CEO Görevinde Kalmaya Devam Edecek!

Geçtiğimiz günlerde, kripto topluluğunun da dikkatini çeken bir gelişme yaşandı. Milyarder yatırımcı Paul Singer, sosyal medya platformu Twitter’dan büyük bir hisse aldı. Burada kripto sektörünü ilgilendiren gelişme ise Twitter’ın CEO’su olarak hizmet veren ve Bitcoin destekçisi olan Jack Dorsey’in görevinin sallantıda olmasıydı.

Edinilen bilgilere göre yeni yatırımcı, Jack Dorsey’in CEO’luk görevi için uygun olmadığını düşünüyordu. Bu düşüncesinin altındaki sebebin ise Dorsey’in hem Square hem de Twitter gibi milyar dolarlık iki farklı şirketin CEO’luğunu yürütmesi olarak gösteriliyordu.

Yaşanan yeni bir gelişme ile Jack’in görevde kalacağı düşünülüyor. Özel yatırım firması Silver Lake, Twitter’a 1 milyar dolarlık değerinde yatırım yapacak. Bununla birlikte yönetim kurulunda da 1 koltuğa sahip olacak. Anlaşmaya göre Paul Singer’ın arkasındaki şirket Elliot Management’da 2 milyar dolarlık bir hisse geri satın alımı ile Twitter’ın yönetim kurulunda bir koltuğa sahip olacak. Her iki yeni kurul üyesi de bugün yayınlanan bir basın bülteninde Dorsey ile çalışmak hakkında olumlu ifadeler kullandı. Duyuru, Dorsey’nin şu an için görevinde kalacağını gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?