Bitcoin Değerinin Çok Altında ama Bu Detaya Dikkat!

0
Bitcoin Değerinin Çok Altında ama Bu Detaya Dikkat!

Bitcoin (BTC) analizleriyle popülerlik kazanan Benjamin Cowen, yeni tahminini paylaştı. Analiste göre BTC şu an ederinin altında bir fiyattan işlem görüyor.

Real Vision Crypto kanalıyla röportaj gerçekleştiren Cowen, logaritmik regresyon modeli kullandı. Cowen’e göre kripto paralar logaritmik regresyon modeline göre büyük ölçüde değerinin altında işlem görüyor.

“Bu tablo geçmişte birkaç kez gösterdiğim bir şey. Mavi çizgi, toplam kripto para birimi piyasa değeridir. Kırmızı çizgi, gerçeğe uygun değer logaritmik regresyon trend çizgisi olarak adlandırılan şeydir.

Mantık şu, varlık sıfının (kripto) gerçeğe uygun değerinin zamanla monoton bir şekilde artması. Biz ise gerçeğe uygun değer etrafında salınım yapıyoruz. Şu anda veriler, gerçeğe uygun değerin bulunduğu yere kıyasla yaklaşık %50 değerinden az değer verdiğimizi gösteriyor.”

Bitcoin Fiyatı Ne Zaman Düzelecek?

Benjamin Cowen Bitcoin analizi
Kaynak: Benjamin Cowen

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Cowen, kripto varlıkların mevcut değerlemesi uzun vadeli yatırımcılar için çekici görünse de, varlık sınıfının hala %15 daha düşebileceği konusunda uyardı.

“Fakat grafik aynı zamanda, başka bir boğa piyasasını gerçekten sürdürebilmemiz için büyük diplerin genellikle %60 ila %65 arasında değer düşüklüğüne daha yakın gerçekleştiğini gösteriyor…

Bu ayı piyasasından gerçekten çıkmadan önce biraz daha zamana ihtiyacımız var.”

Cowen, Bitcoin analizinin detaylarını da ver. Analist, gerçeğe uygun değere geri dönmek için 14 aydan uzun bir zaman ihtiyaç olacağını da belirtti.

“Bitcoin’in fiyatı, yarılanma sırasında her zaman gerçeğe uygun değerinde olmuştur. Böylece her bir ayı piyasası, gerçeğe uygun değerin altına iner. Hemen ardından bir sonraki Bitcoin yarılanmasına geldiğimizde fiyatın olduğu yer olur.

Yani gerçeğe uygun değere geri dönebilmemiz için bunun gerçekleşeceğini söyleyebilirim, tahminim 2024 olacak. Tahminim 2024’ün başları.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın