Kasım 24, 2019

Bitcoin Değer Kaybederken Bakkt’tan Yeni Rekor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) iki gündür büyük değer kaybı yaşamakta ve yüzde 10’dan fazla bir değer kaybederek kripto para piyasasını toplu bir düşüşe maruz bıraktı.

Fakat Bitcoin’deki bu düşüşe rağmen, fiziki teminatlık Bitcoin vadeli işlemler platformu Bakkt yeni bir rekora imza attı. Bakkt’ın üst kurumu Intercontinental Exchange’in (ICE) tarafından sunulan verilere göre, 22 Kasım tarihinde Bakkt 2728 adet Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi ile 20,3 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı.

Bakkt’ın bu hacımi CME’nin Bitcoin vadeli işlemleri ile kıyaslandığında düşük gözüksede, Bakkt’ın bir önceki gününe göre yaklaşık olarak yüzde 66 oranında artış anlamına gelmekte. Bakkt bir önceki rekorunu 8 Kasım tarihinde kırmıştı, Bakkt yeni rekoru ile eski rekoru arasında yüzde 30 artış yaşadı.

Bitcoin’deki Hareketlilik Bakkt’a Yarıyor

Bakkt’ın 8 Kasım’da sergilediği rekor ise Bitcoin’in kötü performans sergilediği zamanda yüksek hacim elde etmişti. Bakkt platformu piyasaya girdiği haftada beklentilerin altında kalmıştı ve birçok kripto para yatırımcısı tarafından eleştirilerin odağı olmuştu fakat sonralarda Bitcoin, kayda değer büyük yükseliş gerçekleştirdi ve performansını her hafta arttırmayı sürdürdü.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?