Şubat 7, 2024

Bitcoin Cüzdan Aktivitesi Düşüyor: ETF Aranan Çare Olamadı mı?

Kripto para piyasası, ABD’de SEC tarafından yakın zamanda onaylanan 11 spot Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF’ler) rağmen BTC cüzdan faaliyetleri açısından olumlu ilerlemiyor.

On-chain analitik firması Santiment’in verileri, dönüm noktası olarak yorumlanan ETF onaylarından yaklaşık dört hafta sonra, sıfırdan fazla coin tutan Bitcoin cüzdanlarının sayısında sürekli bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Bu eğilim, yatırımcılar arasında artan korku, belirsizlik ve şüphenin yani FUD’un yanı sıra doğrudan BTC sahipliğinden uzaklaşarak alternatif yatırım seçeneklerine doğru bir ilgi kaymasına işaret ediyor gibi görünüyor.

Bitcoin Aktif Cüzdan Sayısı Düşüyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere IntoTheBlock verilerine göre günlük aktif adreslerde, yeni adreslerde ve aktif adreslerde kayda değer bir düşüşün yanı sıra sıfır bakiyeli adreslerde de bir artış var.

Geçtiğimiz hafta günlük aktif adreslerde %35,95’lik sert bir düşüş yaşanırken, yeni adresler %5,99, aktif adresler ise %24,40 oranında düşüş kaydetti.

Ancak bu veriler arasında en dikkat çeken detay görece durgun olan toplam Bitcoin adresi sayısıdır. Veriler, 30 günlük süre içinde 51,93 milyonluk yüksek bir değerden 51,45 milyonluk düşük bir değere kadar küçük bir dalgalanma sergilediğini gösteriyor.

Bitcoin ETF lansmanıyle birlikte artan hareketlilik, heyecan ve şüpheciliğin bir karışımını gösterdi. Kripto para dünyasının önde gelen isimlerinden Anthony Scaramucci, ETF onaylarının ardından medyada yer alan olumsuz haberleri yüksek sesle eleştirdi.

Scaramucci, 5 milyar dolarlık önemli ETF çıkışını vurgulayarak karamsar görünüme karşı çıkıyor ve başarı tanımları konusunda aleyhtarlara meydan okuyor.

Bu bölünme, temkinli bir yaklaşımın benimsendiği LPL Financial gibi finans kurumlarına kadar uzanıyor.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?