Bitcoin Çöküşünü Bilen Analist: “Tahminlerim Boğa!”


Son güncellenme : 25.10.2022 - 00:41

Bitcoin fiyatının Mayıs 2021’de yaşadığı çöküşü doğru tahmin etmesiyle ün kazanan bir kripto analisti, tarihsel olarak doğru sonuçlar veren bir göstergenin yükselişe geçtiğini açıkladı.

Dave the Wave takma adıyla tanınan analist, Twitter hesabında yaptığı açıklamada Bitcoin’in “Hareketli Ortalamaların Mesafesi” veya daha iyi bilinen ismiyle Bitcoin MACD göstergesinin “sıfır çizgsinin” altına gerilediğini belirtti.

Analist tarafından paylaşılan bir grafiğe göre, önceki MACD 2012, 2015 ve 2019’da bu çizginin altına düşerek büyük yükseliş fiyat hareketlerinden önce benzeri bir hareket sergilemişti.

Bitcoin dolar analizi

Teknik analizlerde sıklıkla kullanılan MACD, bir varlığın iki hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren ve trader’lar tarafından geri dönüşleri saptamak için kullanılan trend tabanlı bir momentum göstergesidir.

Dave the Wave‘e göre, Bitcoin’in sıfır çizgisinin altındaki MACD kesişimi, BTC’nin 2019’da meydana gelene benzer şekilde aşırı satım pozisyonunda olmasına bağlı olarak gerçekleşti.

Bitcoin USDT analizi

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, haber hazırlanırken Bitcoin fiyatı ortalama 22.330 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Son 24 saatte %0,56 civarında artan BTC, son yedi gün içerisinde %12 civarında artaracak iyi bir performans göstermeyi başarmıştı. Genel tabloya baktığımızda ise geçtiğimiz yıl Kasım ayında ulaştığı 69.000 dolarlık zirveden %67 uzakta bulunuyor.

Dave the Wave ayrıca aylık grafikte de MACD’yi yakından izlediğini ve bunun da bir yükseliş sinyali verdiğinin altını çizdi.

“Ay henüz kapanmamış olsa da, Bitcoin aylık grafiğinde ilk sözleşme histogramını görmemiz için çok iyi bir şans. Daha önce, ilkinden sonra histogramlar güçlenmeye devam etti… Boğa.”

Dave the Wave Bitcoin analizi

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?