Bitcoin Çöküşünü Bilen Analist: “Tahminlerim Boğa!”

0
Bitcoin Çöküşünü Bilen Analist:

Bitcoin fiyatının Mayıs 2021’de yaşadığı çöküşü doğru tahmin etmesiyle ün kazanan bir kripto analisti, tarihsel olarak doğru sonuçlar veren bir göstergenin yükselişe geçtiğini açıkladı.

Dave the Wave takma adıyla tanınan analist, Twitter hesabında yaptığı açıklamada Bitcoin’in “Hareketli Ortalamaların Mesafesi” veya daha iyi bilinen ismiyle Bitcoin MACD göstergesinin “sıfır çizgsinin” altına gerilediğini belirtti.

Analist tarafından paylaşılan bir grafiğe göre, önceki MACD 2012, 2015 ve 2019’da bu çizginin altına düşerek büyük yükseliş fiyat hareketlerinden önce benzeri bir hareket sergilemişti.

Bitcoin dolar analizi

Teknik analizlerde sıklıkla kullanılan MACD, bir varlığın iki hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren ve trader’lar tarafından geri dönüşleri saptamak için kullanılan trend tabanlı bir momentum göstergesidir.

Dave the Wave‘e göre, Bitcoin’in sıfır çizgisinin altındaki MACD kesişimi, BTC’nin 2019’da meydana gelene benzer şekilde aşırı satım pozisyonunda olmasına bağlı olarak gerçekleşti.

Bitcoin USDT analizi

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, haber hazırlanırken Bitcoin fiyatı ortalama 22.330 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Son 24 saatte %0,56 civarında artan BTC, son yedi gün içerisinde %12 civarında artaracak iyi bir performans göstermeyi başarmıştı. Genel tabloya baktığımızda ise geçtiğimiz yıl Kasım ayında ulaştığı 69.000 dolarlık zirveden %67 uzakta bulunuyor.

Dave the Wave ayrıca aylık grafikte de MACD’yi yakından izlediğini ve bunun da bir yükseliş sinyali verdiğinin altını çizdi.

“Ay henüz kapanmamış olsa da, Bitcoin aylık grafiğinde ilk sözleşme histogramını görmemiz için çok iyi bir şans. Daha önce, ilkinden sonra histogramlar güçlenmeye devam etti… Boğa.”

Dave the Wave Bitcoin analizi

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın