Bitcoin Cash’in Dikkat Çeken Yükselişi! Fiyatta Düzeltme Yakın Mı?

Bitcoin Cash fiyatının grafiklerde istikrarlı bir şekilde yükseldiğini görüyoruz. Bu yükseliş ivmesi, Bitcoin ile olan korelasyonuyla ilişkili olabilir: birkaç gün önce Bitcoin 20.000 dolar’ın üzerindeki birkaç önemli fiyat seviyesini geçerken, BCH de aynı şekilde yükseldi. Bununla birlikte, yükselen bir kanal içinde olmak, bir kırılmayla gelebilecek fiyat düzeltmesini içerir.

Yazının kaleme alındığı sırada Bitcoin Cash 5.8 milyar dolarlık piyasa değeri ile 312 dolardan işlem görüyor. Geçen hafta boyunca, kripto para birimi fiyatı yüzde 18’in üzerinde artış yaşadı. Bitcoin Cash’in 1 saatlik grafiğine göre, kripto para, anlık direnç ve destek seviyelerinin sınırları içinde işlem görmeye devam ediyor. Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Bitcoin Cash’in fiyat hareketi yükselen bir kanal yapısı oluşturmuştu. Genel kanıya göre yükselen bir kanal düşüş eğilimi göstererek sona erer ve BCH’nin fiyatı kanaldan çıkarsa, küçük bir düzeltme beklenebilir.

Geçtiğimiz 24 saat içinde, BCH 320 dolarlık fiyat seviyesinde önemli bir direnç gördü. Bununla birlikte, fiyat bir düzeltmeye başlarsa, BCH 305 dolar ve 298 dolar olmak üzere iki güçlü destek seviyesine sahip.

Bununla birlikte, kısa vadede, yani önümüzdeki 24 saat içinde, kripto para, yükselen kanalın sınırları içinde bile işlem yapmaya devam edebilir. Önemli direnç seviyeleri 320 dolar ve 326 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki 24-48 saat içinde kripto piyasasında önemli değişiklikler olmadıkça, BCH’nin fiyatı küçük düzeltmelerle benzer bir aralıkta işlem görmeye devam edecektir.

Bunların yanında internet girişimcisi ve dijital haklar aktivisti Kim Dotcom, Bitcoin Cash fiyatıyla ilgili dikkat çeken bir iddiada bulundu. 710 binin üzerindeki takipçisine gönderdiği paylaşımda Dotcom, Bitcoin Cash fiyatının 2021’de yüzde 867 artarak 3.000 doların üzerine çıkacağını yazdı. Dotcom ayrıca, bugünlerde BCH’nin transfer işlemleri için daha iyi olduğunu öne sürdü.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 2 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Emre

    Kardeşim güzel yazmışsın ama bu yükseliş o yükseliş değil btc 12binlerdeyken zaten bch 450 500 bandındaydı, buralar hala dip sayılır bu 23bin dolara göre

    Cevap Yazın
    • Ramazan BOZKURT

      Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederiz. Evet, BCH'nin geçmiş dönemlerde çok daha yüksek seviyelerde işlem gördüğü olmuştu. Henüz Bitcoin gibi rekor seviyelere ulaşmadı. Bunun yanında fiyat beklentilerinin yoruma açık olduğunu söyleyebiliriz, biz de sizin yorumunuzu bir sonraki haberi hazırlarken dikkate alacağız.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.