Mart 22, 2023

Birçok Kez Bilen Analist Konuştu: Bitcoin Bu Seviyelerle 2019’u Anımsatacak!

Bitcoin tahminlerinde birden fazla kez başarılı olmasıyla ün salan Kaleo isimli analist yeni tahminini yayınladı. Analist, BTC’nin parabolik bir yükseliş sonrası bir kısa da olsa bir konsolidasyon dönemine girdiğinde 2019’daki fiyat hareketini takip edeceğini görüşünde.

Analist Kaleo, 2019 yılında olduğu gibi Bitcoin’in dört saatlik grafikte “diyagonal” bir dirence uyduğunu, bu nedenle bir birikim aşamasında olduğunu belirtti.

Mevcut aralıkla ve BTC’nin yüksek zaman dilimli ayı piyasası düşüş trendinin üzerine çıkmasının ardından 2019 baharında bulunduğumuz yerle pek çok benzerlik var. Gerçek hareket başlamadan önce burada bir miktar düşüş mümkün.

Bitcoin fiyat tahmini

Kaleo’nun grafiğine bakıldığında, BTC’nin diyagonal direnci kırmadan ve 33.000 dolar doğru yükselmeden önce 25.000 dolar seviyesine gerileyebileceği ihtimali görünüyor.

Bu haber hazırlanırken Bitcoin 28.086 dolardan işlem görüyordu. 25.000 dolara doğru bir düzeltme, yaklaşık %11’lik bir düşüşe işaret ediyor.

Kaleo’ya göre, 25.000 dolar doğru bir hareket BTC’deki trader duyarlılığını değiştirebilir. Nedeni ise BTC’nin son birkaç haftadaki rallisi üzerindeki yükseliş coşkusunu sileceğine ve ayıları aniden yeniden ortaya çıkmaya davet edeceğine inanması.

30.000 doları görmeden önce 25.000 dolara düşmek aslında eğlenceli olurdu.

1) 90 gün içinde 1 milyon dolarlık kalabalığının küçük düşüş sırasında tamamen ortadan kaybolacağını garanti edecektir.

2) 12.000 dolarlık kalabalığın fısıltılarının, kalplerinin tekrar kırılması için zaman çizelgesine geri döneceği garanti edilecektir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?