Ocak 14, 2023

Analist Açıkladı: Bitcoin Bu Modeli Takip Ederse %240 Patlayabilir

Popüler bir kripto stratejisti, mevcut Bitcoin (BTC) rallisinin, 2019’daki büyük patlamasından önceki bir modeli yansıttığını iddia ediyor.

Piyasada Smart Contracter takma adıyla tanınan analist, 218.100 Twitter takipçisine, Bitcoin’in 2019’daki performansını tekrarlayarak kripto pazarlarına hakim olma olasılığının yüksek olduğunu söyledi.

“BTC sonunda 18.400 dolarlık yatay zirvesini kırdı. BTC hakimiyeti devam ediyor […]. Kesinlikle her gün bir Nisan 2019 anı gibi hissetmeye başlıyorum.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC, Nisan 2019’da 4.102 dolardan açılış yaptı ve Haziran 2019’da %240’lık bir kazançla 13.970 dolara ulaşarak rallisini sonladırmıştı.

Smart Contracter’ın grafikleri ayrıca Bitcoin Hakimiyet endeksini (BTC.D) de içeriyor. BTC.D tablosu, toplam kripto piyasası kapitalizasyonunun ne kadarının Bitcoin’e ait olduğunu gösterir. Yükselen bir BTC Hakimiyeti, Bitcoin’in diğer kripto varlıklarından daha hızlı yükseldiğini veya lider kripto yükselirken altcoin’lerin değer kaybettiğini ortaya koyar.

Analist YouTube üzerinden paylaştığı bir video güncellemesinde ise, trader’ların şimdilik Bitcoin’i yakından takip etmesi gerektiğini söyledi.

“Bitcoin’in altcoin’lerden daha iyi performans göstereceğine inanıyorum… BTC hakimiyeti burada güzel ve güçlü bir sıçrama yapıyor gibi görünüyor. Bunun Bitcoin hakimiyeti açısından oldukça önemli bir hareket olduğunu düşünüyorum. Belli ki hala yükseliş trendinde. Bu yüzden Bitcoin hakimiyetinin daha iyi performans göstereceğini düşünüyorum.

Kanaatimce artık Bitcoin’in daha da yükseleceğine dair bir onay aldığımıza göre, altcoin’lere değil Bitcoin’e odaklanmamız gerek.”

Yazım sırasında BTC, son 24 saat içinde %11’in üzerinde artışla 20.876 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?