Şubat 26, 2022

Bitcoin (BTC) Yükselmeye Devam Ediyor! – Fiyat 39.000 Doları Aştı!

Bitcoin (BTC) fiyatı başta olmak üzere kripto piyasalarında yer alan varlıkların büyük kısmıi Rusya’nın Ukraynalı yetkililerle masaya oturmayı kabul etmesinin ardından yükseliş kaydetti. Bitcoin (BTC) yazı hazırlandığı sırada 39.100 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin keskin bir geri dönüş yaşadı ve kazançlarını Cuma gününe kadar uzattı. Şimdilik satış baskısı azalmış gibi görünüyor, bu da alıcıların 30.000 ila 46.000 dolar aralığında aktif kalabileceği anlamına geliyor.

BTC fiyatı bu geri dönüş sonrası 38.000 doların üzerine çıktı ve son 24 saatte %6 artış kaydetti. Yine de kripto para birimi geçen hafta %2 düştü, bu da son sıçramanın kısa vadeli düşüş trendini değiştirmediği anlamına geliyor.

“Bitcoin fiyatı Perşembe günkü savaş haberleriyle 34.700 dolara düştüğü için balinalar bazı devasa işlemler yaptı. Santiment, fiyatların bir sonraki hafta +%15 arttığı 24 Ocak’tan bu yana hem 100.000 dolar hem de 1 milyon dolardan fazla BTC işlemlerinin en yüksek tutarın gerçekleştiğini tespit etti.”

DeMARK göstergelerine göre Perşembe günü yaşanan fiyat hareketi, BTC fiyatında %30’luk bir yükselişten önce 24 Ocak’ta meydana gelene benzer şekilde, ilk aşağı yönlü tükenme sinyallerini tetikledi. Yine de ayı piyasalarında, uzun vadeli momentum okumalarının durumuna bağlı olarak karşı trend sinyalleri kısa veya geçersiz olabilir. Şu anda, momentum haftalık ve aylık grafiklerde negatif kalmaya devam ediyor.

Ani direnç 40.000 dolar civarında yer alırken ve bu seviye mevcut fiyat sıçramasını durdurabilecek bir direnç olabilir. Bu ayın başlarında yukarı yönlü hareketleri sınırlayan 46.700 dolarda daha güçlü bir direnç yer alıyor.

“Altcoinler, iki gün önce savaş endişelerinin fiyatları bastırmasının ardından trader’lar tarafından devam eden bir toparlanma çabasıyla kesinlikle gelişiyor. Hafta sonuna girerken FTM, AAVE, GALA, ONE ve CBG gibi projeler büyük bir ivme kazandı” dedi.

Kripto piyasalarında, Bitcoin (BTC) birçok altcoin’den daha düşük performans göstererek yatırımcılar arasında risk iştahının arttığını kanıtlıyor. BTC, aynı dönemde XRP’deki %5’lik bir kazanç ve Terra’nın LUNA tokenındaki %10’luk bir artışla karşılaştırıldığında, son 24 saat içinde çok da fazla yükselmiş sayılmaz.

Fiyat artışı, aylarca süren aşağı yönlü hareketlerden sonra Terra (LUNA) için en büyük artışlardan biriydi. Yine de fiyat, Aralık ayının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 103 dolardan yaklaşık %30 değer kaybetti. Bu haftanın başlarında, Singapur merkezli kar amacı gütmeyen kuruluş Luna Foundation Guard (LFG), Terra’nın merkezi olmayan stabilcoin’i olan UST için ek bir güvenlik katmanı olarak bitcoin cinsinden bir rezerv oluşturacağını açıkladı.

Genel kripto para piyasa değeri 1.798 trilyon dolarda yer alırken, Bitcoin Hakimiyeti %41.8.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AZCoin News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.