Şubat 28, 2022

Bitcoin (BTC) Yeniden 40.000 Doların Üzerine Çıktı! Sırada Ne Var?

Bitcoin 20 Şubat’tan bu yana ilk kez 40.000 doların üzerinde işlem görüyor. Önde gelen kripto para biriminin yaklaşık 41.000 dolarlık fiyatı, son 24 saatte kaydedilen %5’lik artışın ardından geldi.

24 Şubat’ta başlayan Rusya işgalinin ardından, Bitcoin’in fiyatı, kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte düştü. Çatışmanın ilk 24 saati boyunca, genel kripto para piyasası yaklaşık %5 düşerek piyasa değerinde 1.6 trilyon dolarlık bir rakama geriledi.

Şimdi ise, Batı dünyası Rusya’yı kınamak için birleşirken ve ülkeye yönelik yaptırımlar sertleşirken, kripto piyasaları toparlanıyor. Ukrayna’nın işgalinin başlamasından sadece bir gün sonra, Bitcoin %7 oranında toparlanarak 38.000 doların üzerine çıktı. Şu an tekrar 40.000 doların üzerinde işlem görüyor.

Daha geniş kripto piyasası da kayda değer biçimde toparlandı ve yazının kaleme alındığı sırada, toplam piyasa değeri 1.8 trilyon dolarda yer alıyor.

Sırada Ne Var?

Lider kripto Bitcoin’in toparlanması altcoin’lere de güç verdi diyebiliriz. Fakat altcoin’ler de düşüş Bitcoin’den sert oldu ve Bitcoin’in yön belirsizliği altcoin’ler için toparlanmayı geciktirdi. Yerli kripto topluluğunun yakından takip ettiği @locksmithcrypto da önümüzdeki günler adına altcoin beklentilerini şu şekilde paylaştı:

Yerli kripto topluluğunun yakından takip ettiği trader @misstraderr ise Bitcoin’in kapanış fiyatının önemine dikkat çekti ve şöyle bir değerlendirmede bulundu:

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Decrypt


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.