Şubat 4, 2022

Bitcoin (BTC) Yeniden 40.000 Doların Üzerinde! İşte Kripto Piyasasında Son Durum

Bitcoin, yıla zorlu bir başlangıç ​​yaptıktan sonra bir kez daha 40.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Önde gelen kripto para birimi son 24 saatte %9 arttı ve şu an 40.330 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Dijital varlık, 2022’de kötü bir giriş ​​yaptı ve altı aydan beri görülmeyen seviyelere geriledi. Ancak coin, Kasım ayında dokunduğu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044,77 dolardan hala %40’ın üzerinde geride olmasına rağmen yavaş bir toparlanma gösteriyor gibi görünüyor.

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da önemli ölçüde arttı: son 24 saatte %11 artışla 2.934 doların üzerinde işlem görüyor. Aynı zamanda, üç ay önce ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.878,26 doların %41 kadar altında.

Diğer altcoin’ler de liderlerini takip ederek yükseliyor. Bir Ethereum rakibi olan ve piyasa değerine göre yedinci en büyük dijital varlık olan Solana, yazı yazılırken 110 dolardan işlem görüyor. Bu 24 saatlik %11 oranında bir sıçrama yaşadığını gösteriyor.

Meme-coin piyasasının da iyi gittiğini söyleyebiliriz: Başlangıçta bir şaka olarak piyasaya sürülen kripto para birimi Dogecoin, 24 saat içinde %4 arttı. Doge’dan ilham alan diğer meme coin Shiba Inu ise, %6’lık bir artışla 0.00002198 dolardan işlem görüyor.

Hem Bitcoin hem de Ethereum’un makroekonomik faktörler nedeniyle Ocak ayında değer kaybettiği düşünülüyordu. Fed‘in “şahin” tutumu ve beklenen faiz artışları piyasaları sert bir şekilde etkiledi. Genel olarak Fed’in Mart ayında faiz artışlarına başlaması bekleniyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Decrypt


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.