Ocak 8, 2021

Bitcoin (BTC) Yeniden 40.000 Dolar’ı Aştı! 50.000 Dolar Hedefi Kapıda Mı?

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, dün tarihinde ilk kez 40.000 dolar’ın üzerinde çıktı. Bununla birlikte, aşırı dalgalı piyasa nedeniyle BTC, 36.600 dolar’ın biraz üzerindeki seviyeleri yeniden ziyaret ederek önemli ölçüde geri çekildi. Beklendiği gibi, Bitcoin bu seviyelerde uzun süre kalmadı. Kurtarma gerçekleşti ve 38.000 dolar’ın üzerine çıktı.

Yazının kaleme alındığı sırada, BTC, yeniden 40.000 dolar’ın üzerine çıktı. Bazı borsalarda 41.000 dolar seviyesine kadar ulaştı. Şimdilik, odak noktası ötesinde seviyelerde tutulurken düşüşlerin önlenmesini sağlamak için istikrar kritik görünüyor.

Bunların yanında Bitcoin aynı zamanda Çin devi Tencent’in piyasa değerini de geçti ve kripto para başına 41.000 dolara yükselerek teknoloji firması Tesla’yı da kısa bir süre için geride bıraktı.

Bitcoin’in piyasa değeri görülmemiş seviyelere yükseldi ve şu an 759 milyar doları aştı.

Bitcoin analisti Josh Rager de dahil olmak üzere bazı endüstri uzmanlarının Bitcoin konusunda yükseliş beklentisi devam ediyor. Yine de, Bitcoin’in 50.000 dolar seviyesine yükselmeye devam edebileceğini, ancak %50’ye varan keskin bir düzeltme izleyebileceğini belirtti. Öte yandan, Bitcoin psikolojik olarak önemli 50.000 dolar işaretine ulaşırsa, perakende sektöründen yeni ağır sikletler pazara girebilir ve kurumsal taraftan piyasaya yeni sermaye akıtabilir.

Bitcoin trader’ı “yTedd” Twitter’da 4 yıllık bir grafikte çeşitli Fibonacci seviyelerini gösteren bir tablo paylaştı. Buna dayanarak, esprili bir yaklaşımla “Bitcoin’i 42.000 dolar işaretinden önce satmanın yasa dışı olduğunu” açıklıyor. Böylece takipçilerine kırılacak bir sonraki Fibonacci seviyesinin tam olarak bu fiyat seviyesinde olduğunu gösteriyor. Ona göre, bundan sonra bir düzeltme yapılabilir.

“Big Chonis Trading” in verilerine göre, mevcut bitcoin spot hacmi önceki yıllara göre düşük kalıyor. Ona göre, Bitcoin piyasası 2021’de henüz büyük bir artış görmedi, bu nedenle ticaret hacminde bir artışla fiyatta bir artış yaşanabilir. Önceki yıllarda Bitcoin, spot piyasalardaki hacim de arttığında fiyatı her zaman arttı.

Önde gelen trader “CarpeNoctom” a göre, mevcut temeller Bitcoin’in 48.000 dolar’a yükselebileceğini öne sürüyor, ancak bundan sonra büyük olasılıkla büyük bir düzeltme yaşanacak.

Bitcoin fiyatına dair beklentiler yüksek ama çok hızlı hareket eden bir piyasada yatırımcıların dikkatli olmasında fayda var.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?