Nisan 25, 2021

Bitcoin (BTC), Tarih Tekerrür Ederse Eylül Ayında Rekor Fiyata Ulaşabilir!

Kripto para piyasasında şu an için bir düşüş yaşanıyor olsa da geçtiğimiz haftalarda çoğu kripto para rekor seviyelere ulaştı. Ralli o kadar etkileyiciydi ki 2017 boğa koşusunu geride bıraktı. 2017’de Bitcoin (BTC) fiyatı 19.900 dolara yaklaştığında, çoğu altcoin de yüzde 200 ve daha yüksek haftalık kazançlar elde etmişti. 14 Nisan’da ise Bitcoin 64.895 dolar’lık yeni bir ATH kaydetti. Benzer şekilde altcoin’ler de ciddi yükselişler elde etti.

Fakat kripto para birimi sektöründe 2017’ye kıyasla çok şey değişti. Özellikle kurumsal yatırımcıların hızla Bitcoin alanına girdiğine şahit olduk. Bunun yanında kripto analisti Frat (@Fratxio) ilginç bir benzerliğe işaret eden 2013, 2017 ve 2021 yıllarındaki boğa koşularında gerçekleşen değişime dair aşağıdaki grafiği paylaştı.

Grafikte 2013 ve 2017 yıllarındaki benzerlik dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yıllara kıyasla 2021 biraz daha farklı bir görünüm oluşturuyor. Buna göre 2013 ve 2017 yıllarında ulaşılan ATH zamanları göz önüne alınırsa, Bitcoin’in yeni ATH’sine 13-15 Eylül tarihinde ulaşacağı söylenebilir. Grafiği paylaşan Frat, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“2013 ve 2017 boğa dönemleriyle içinde bulunduğumuz 2021 boğa döneminin grafiksel kıyaslaması. 2013 ve 2017’nin uyumu muazzam. 2021 ise kırmızı çember ile gösterilmiş. Tahmini BTC’nin yeni ATH’ı ise 13-15 Eylül’e denk geliyor. Heyecan verici.”

Grafiğin ve verilerin oldukça ilginç olduğunu söyleyebiliriz. Yatırımcıları heyecanlandıran bir benzerlik var. Fakat mevcut boğa koşusunun, geçmiş boğa koşularından belirgin farklara sahip olduğunu da belirtmekte fayda var. Eylül ayı Bitcoin için yeni bir rekor getirecek mi, hep birlikte göreceğiz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?