Ocak 22, 2021

Bitcoin (BTC) Sert Düştü! Piyasa Uzmanları Düşüşü Nasıl Değerlendirdi?

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Bitstamp borsasında 01:01 UTC’de gün içi en düşük seviyesi olan 28.800 dolar’a kadar geriledi ve 24 saat içinde yaklaşık yüzde 20 değer kaybetti. Bu düşüş, kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 dolar’a ulaşmasından sadece iki hafta sonra geldi.

Bu yeni Bitcoin baskısına birçok faktör neden oldu: balinaların borsalara para yatırmasından, Janet Yellen’in kripto karşıtı yorumlarına ve medyada dolaşan bariz FUD’ye kadar birçok neden sıralanabilir.

Oanda Europe’un baş piyasa analisti Craig Erlam, Bloomberg’e Bitcoin’in bu seviyede “çok savunmasız” göründüğünü söyledi:

“Bu seviye çok savunmasız görünüyor ve bunun altında bir kırılma, genel olarak Bitcoin ve kriptolar için kısa vadede kötü bir haber.”

Erlam, Bitcoin’in kısa vadede 20.000 dolar’a kadar düşmesini bekliyor, çünkü düşüş eğilimi piyasayı ele geçiriyor:

“Çok geçmeden 20.000 dolarlık bir test görmek beni şaşırtmaz.”

Analistin yorumları, Bitcoin’in 2021’de zaten zirveye çıktığına inanan Guggenheim CIO’su Scott Minerd tarafından yapılan yorumları destekler nitelikte.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz ise son tweet’ine göre, bu rallinin volatilite azaldığında devam edebileceğine inanıyor. Bunun yanında, SkyBridge Capital’den Anthony Scaramucci, takipçilerini Bitcoin’i “kurumsal tsunami” nin önünde takas etmek yerine ellerinde tutmaya çağırdı:

“Mükemmel bir giriş, iyi bir girişin düşmanıdır. Bitcoin ticareti yapmayın. Bitcoin sahibi olun. Bitcoin daha yeni başlıyor. Kurumsal tsunaminin karadan aşağı indiğini görene kadar bekleyin.”

Yerli kripto topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden Squanch (@bit_gossip) de yatırımcıları sakin olmaya çağırdı:

“Ne ilk düşüşü ne de son… Her düşüşünde de eski zirvesini aşarak rüştünü ispat etti Bitcoin. O yüzden panik olmamak yararınıza olacaktır. Tecrübeyle sabit.”

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?