Şubat 17, 2022

Bitcoin (BTC) Rusya-Ukrayna Gerilimini Görmezden Gelerek Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir!

Piyasalar ve kripto para piyasaları ABD’de artan enflasyonla mücadele için alınabilecek adımlara ve Rusya-Ukrayna arasındaki gerilime odaklanmış durumda. Bitcoin (BTC) yazı hazırlanırken 43.658 dolardan işlem görüyor.

42.000 Dolar Destek Olarak Kalmaya Devam Ederse, Fiyat Yükselişe Başlayabilir

Bitcoin fiyatı 44.000 dolarlık destek çevresinde geziniyor ve trader’lar, ters bir baş ve omuz grafiği modelinin sürekli bir ralliye yol açacağından umutlu. Bununla birlikte, endişeler ise BTC’nin 43.000 dolar bölgesine geri dönmesi ve bazı analistlerin ve büyük piyasa oyuncularının buna şüphe duymasına yol açması olarak görülüyor.

Örneğin, Berkshire Hathaway’in başkan yardımcısı Charlie Munger, Daily Journal’ın Los Angeles’taki yıllık hissedar toplantısında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini “derhal” yasaklayarak diğer ülkelerin Çin’in hamlelerinin takip etmesini talep etti

“Keşke bir an önce yasaklansaydı. Bunu yasakladıkları için Çinlilere hayranım.”

Yıllar boyunca kripto para birimlerinden uzak durmakla “gurur duyduğunu” vurgulayan başkan yardımcısı. Geçen Şubat ayında, Bitcoin’i bir “bit”e benzetmişti.

Bu durum, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından fark edildi. Bazı gazetecilere göre Musk, kripto para birimiyle ilgili tartışmalı yorumları, ikincisinin çığır açan e-araba üreticisini nasıl küçümsediğini hatırlatarak ele aldı.

Munger’ın bir keresinde “bütün masaya” şirketin öğle yemeğinde başarısız olacağını söylediğini iddia etti. Musk, bu olumsuz yorumun kendisini üzdüğünü kabul ederken, Munger’a, düşük başarı şansına rağmen Tesla’yı başarılı kılmak için “denemeye değer” olduğunu belirtmişti.

“BTC, ABC’nin söylediği veya söylemediği gibidir ve dikkate alınması gereken birçok etmen vardır. Bir varlığın fiyatındaki değişiklikleri tahmin etmek için hacim akışını kullanan bir momentum göstergesi olan Denge Hacmi’ni (OBV) düşünürsek, işler farklı olacaktır.”

Williams%R osilatörünü içeren bir grafiği yayınlayan analist ve Twitter kullanıcısı Caleb Fransen, BTC momentumunu da dikkate alan yeni bir analiz sundu. Bu momentum göstergesi aşırı alım aşırı satım seviyelerini ölçem bir gösterge. “Aşırı satım”dan “aşırı alım”a tam bir salınım olduğunda, bu, Ocak 2020’den bu yana Bitcoin için altı kez meydana gelen bir momentum artışını temsil ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AZCoin News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.