Mart 1, 2022

Bitcoin (BTC) Rallisi Büyük Tasfiyelere Neden Olurken, Pentoshi BTC Tahminlerini Paylaştı!

Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan ralli, kripto piyasalarında aslında büyük bir şaşkınlık yarattı ve piyasalardan yüklü miktarda pozisyonun tasfiye edilmesine neden oldu.

Türev işlem analizleri gerçekleştiren platform Coinglass verilerine göre, 28 Şubat tarihinde Bitcoin’in 24 saatin en düşük seviyesi olan 37.604 dolardan başlattığı ralli ile hızlı bir şekilde 44.000 doların üzerine çıkması sonucunda 312.7 milyon dolar değerinde long ve short pozisyonlar tasfiye edildi.

Coinglass’ın aynı gün 256 milyon doların üzerinde short işlemin tasfiye edildiğini tespit etmesiyle, Bitcoin’in düşeceği üzerine bahse giren trader’lar, oynaklığın en büyük darbesini alan kesim olmuş gibi görünüyor.

Bitcoin’de long pozisyon açan trader’lar ise güçlü fiyat dalgalanmasından pek de etkilenmemiş olabilir. Coinglass, 28 Şubat tarihinde 56 milyon doların üzerinde pozisyonun tasfiye edildiğini tespit etti.

Son 24 saatte toplam 62.449 kripto trader’ı tasfiye edildi.

Bitcoin fiyatı şimdi 40.000 doların üzerinde işlem görürken, yakından takip edilen kripto analisti Pentoshi, önde gelen kripto para birimini neyin beklediğine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Kripto strateji uzmanına göre, boğalar artık kontrol altında ve şimdi Bitcoin’in 47.199 dolardan yıllık açılışına devam etmesini istiyor.

“Bu tür yapılar aslında dip seviyeler için çok daha fazla gösterge sunuyor. Ayıların kontrolü ellerine almak için 39.500 dolarlık seviyenin altında bir günlük kapanış yapmaları gerekiyor.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.