Bitcoin (BTC) Madencilik İşlemleri Milyon Dolarlar Kazandırıyor!

Kripto para birimlerinde bu yıl yaşanan yükselişlerde tek para kazananlar yatırımcılar olmadı. Madencilerin bugüne kadarki toplam gelirleri 13 milyar doları aşıyor, şimdilerde ise saate 1 milyon dolar kazanıyorlar. Bu kazanç madenciliğin büyük bir endüstri olduğunun kanıtı. Bu kadar yüksek kazanç en son 2019 yılının Temmuz ayına kadar yaşanıyordu şimdi ise madenciler, 1 saatlik kısa bir sürede milyon dolarlar kazanıyorlar.

Analiz platformu Glassnode, Bitcoin’de (BTC) Mayıs ayında yaşanan yarılanmaya karşı madencilerin gelirlerinin en son 2019 Temmuz’unda bu yüksek seviyelerde olduğu belirtildi. Glassnode yaşanan yarılanmadan sonra madenci gelirlerinin yaklaşık olarak %185 oranında artış yaşadığını belirtiyor.

Madenciler Nasıl Gelir Elde Ediyor?

Bitcoin madencileri, Blockchain ağı üzerinde gerçekleşen işlemler üzerinde aldıkları komisyonlarla ve yeni BTC’leri çıkararak gelir elde ediyorlar. Bu işlemler kolay değildir, Blockchain ağındaki karmaşık hesaplamaları çözerek gerçekleştirir. Bu sene yeni yatırımcıların ilgisini çeken kripto piyasasında yaşanan yükseliş, Bitcoin Blockchain ağı üzerindeki kullanım oranını artırıyor. Kullanım oranının artışıyla birlikte işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için çalışan madencilerin gelirleri de bu oranla birlikte sürekli artış gösteriyor.

Kripto Madencilik Şirket Hisseleri Değer Kazanıyor

BTC üzerindeki kullanıcı talebinin artmasıyla birlikte madencilerin kazançları da artış yaşıyor. BitInfoCharts firması verilerine göre, 28 Aralık itibariyle BTC işlem ücreti 8.69 dolar olarak kayıtlara geçti. Madencilik gelirlerinin artışıyla birlikte madencilik şirketlerinin hisseleri de yükseliş yaşamakta, HIVE Blockchain Technologies’in hisse değeri %16’nın üzerinde artış yaşadı.

Kaynak: BitInfoCharts

Farklı bir madencilik şirketi olan ve Nasdaq borsasında listelenen Riot Blockchain’in hisse değeri ise %20’nin üzerinde, Marathon Patent Group’un hissesi ise %10’un üzerinde değerleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.