Bitcoin (BTC) ile Al-Sat Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Kripto para artık pekçok kişinin, hayatında bir kez de olsa duymuş olduğu varlık türü haline geldi. Finans sektörünün kurallarını değiştiren kripto para birimlerinden insanlar haberdar, ancak Bitcoin ile herhangi biri para kazanabilir mi? Cevap evet ve bu haberde size nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Bitcoin, güvenli, küresel ödemelerin anında ve çok az maliyetle yapılabildiği bir dünyaya gözlerimizi açmamızı sağladı. Fakat beraberinde, fiyat açısından hızlı iniş çıkışlarıyla yatırımcıların ilgisini çekti. Yatırımcılar, tabiri caizse “roller coaster yolculukları” sırasında sıkı sıkıya tutunmak zorunda kaldılar, bu sebeple bazıları bir servet kazanırken, diğerleri büyük kayıplar yaşadı.

Bununla birlikte, ortaya çıkışından bu yana 11. yıla girerken, ardından gelen yüzlerce rakip kripto para ile Bitcoin’in çok uzun bir süre daha hayatımızda kalacağını söyleyebilir. Nitekim, bugünkü 10.979 dolar fiyatına bakıldığında, bir Bitcoin’in 2010’da bir sentten daha düşük bir değere sahip olması oldukça şaşırtıcı geliyor.

Mikro Kazançlar

Sabırlıysanız ve reklamlardan sıkılmanızın bir sakıncası yoksa, sadece küçük işler yaparak ücretsiz Bitcoin kazanabilirsiniz. Çok sayıda Bitcoin sitesi Pay to Click (PTC) temelinde çalışır. Şöyle özetleyebiliriz, web sitesini ziyaret edin; bir güvenlik bağlantısına tıklamak, oyun oynamak veya bir reklam izlemek gibi verilen görevleri tamamlayın ve küçük miktarlarda Bitcoin (Satoshi) ile ödüllendirin. Sitelere sık sık girin ve kazancınızın artmasını sağlayın. Mükemmel görünüyor.

Ancak, buna boşuna mikro kazanç denmediğini unutmayın. Tam bir saatlik reklam izleme tipik olarak size 0.05 – 0.40 ABD Doları kazandırabilir. Para kazanmanın en kazançlı yolu değil, ama en azından ücretsiz.

Satış Ortağı Olun

Şaşırtıcı miktarda para kazanmanın bir başka kolay yolu, bir kripto para birimi şirketine bağlı olmak olabilir.

Bağlı kuruluş pazarlama programına kaydolarak, bu ürün veya hizmeti ücretsiz olarak tanıtmayı kabul edersiniz ve şirkete getirdiğiniz her ödeme yapan müşteri için komisyon kazanırsınız.

Peki bu tarz programlarda işler nasıl yürüyor? İşbirliği oluşturduktan sonra, kişiselleştirilmiş bir bağlı kuruluş bağlantısı alacaksınız. Sonrasında m sadece onu tanıtmanız gerekir. Bu, şirketin reklamını web sitenize koymak veya sosyal medya gönderilerinize bağlantı eklemek, şirketi başka sitelerde tanıtmak ve hatta bir reklam kampanyası yürütmek kadar basit olabilir.

Bağlı kuruluş programları, para kazanmanın kazançlı bir yolu olabilir.

Ticaret

Bitcoin ile para kazanmanın en bariz yöntemi ticaret diyebiliriz. Kripto para birimi ticaretinin çekiciliği diğerlerine göre daha fazladır. Küresel borsalar tipik olarak yalnızca 09.30-16.30 (saat olarak) arasında açıkken, uluslararası Bitcoin borsaları hiçbir zaman kapanmaz, yani dünyanın neresinde olursanız olun 365 gün 24/7 kripto paralar satın alınabilir ve satılabilir.

Bir ticaret platformuna kaydolarak itibari/geleneksel paramızı kripto para birimi ile takas edebilir ve piyasayı önceden tahmin ederek para ticareti yapmayı hedefleyebiliriz.

Bazı şirketler cep telefonlarında işlem yapmak için uygulamalar ürettiklerinden, yatırımcıların nerede olurlarsa olsunlar hızlı hareket etmelerine olanak tanındığından, yatırımcıların kendilerini masa başında hissetmelerine bile gerek kalmaz.

Tabii ki, bu şekilde para kazanmak için biraz cesarette gerekli. Bitcoin’in volatilitesi, tecrübeli tüccarları bile gergin ve endişeli bırakma gücüne sahip. Dahası, haberlerdeki bazı rahatsız edici hikayeler, yatırımcılarda “Bitcoin satın almak güvenli mi?” endişesine sebep olabilir.

Bir Bitcoin tüccarı olmayı düşünüyorsanız, kurallar diğer tüm alım satım işlemleriyle aynı. Araştırmanızı yapın, bitcoin borsalarının nasıl para kazandığını anlayın ve ilgilendiğiniz coinlerinizi nasıl güvende tutacağınızı öğrenin.

Bir borsa seçtikten sonra, ne kadar karşılayabileceğinizi, ne kadar süreyle ve ne sıklıkta ticaret yapacağınızı ve kaldıraç kullanmak isteyip istemediğinizi açıklayan bir ticaret planı yapın. Çoğu tüccar bir noktada para kaybedeceğinden, yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz miktarlarla ticaret yapmak hayati önem taşır, ancak yol boyunca biraz kar elde edebilirsiniz.

Bitcoin Madenciliği

Madencilikten bahsetmeden Bitcoin ile nasıl para kazanılacağından bahsetmek, bizce pek mümkün değil.

Hepimiz bunun ne kadar kolay olduğunu duyduk; Blockchain defteri için gerekli olan karmaşık kriptografik bulmacaları çözmek için ev bilgisayarınızı küresel ağa katılacak şekilde ayarlamanız yeterlidir. Aslında, ilk zamanlarda binlerce katılımcı Bitcoin madenciliğinden etkileyici karlar elde etti.

Bununla birlikte, güçlü işlemcilere sahip olanların alternatif dijital paralar (Altcoinler) madenciliği yaparak para kazanmaları hala mümkün.

Cloud madenciliği veya başkalarının madencilik ekipmanlarını sizin için madencilik yapabilmeleri için kiralamak, kulağa inanılmaz derecede çekici gelen ve düşük çaba gerektiren diğer seçenek. Bununla birlikte, bazı yasal Cloud madenciliği şirketleri varken, dolandırıcılıklar da yaygın, bu nedenle potansiyel şirketleri iyice araştırın.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.