Mart 3, 2022

Bitcoin (BTC) Fiyatı için Yeni Bir Ralli Beklentisi Sürerken, Fiyat Düşmeye Devam Ediyor!

Bitcoin (BTC), trader’ların yeni bir ralli beklentisi sürerken 3 Mart’ta 45.000 doların üzerindeki yüksek seviyelerden bir düzeltmeye girerek 43.000 dolar seviyelerine yaklaştı.

CoinTelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD, Perşembe günü kısa bir süreliğine 43.000 doların altına geriledi. Parite bir hafta gibi kısa sürede 10.000 dolara yakın değer kazanmıştı.

Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe bir Twitter paylaşımında, “Likiditeyi (43.00 dolar) tekrar aldıktan sonra Bitcoin’de kısa vadeli düzeltme oldu” açıklamasında bulundu.

“Düzeltme normalde olacağımız kadar hızlı olmadığı için zirvelere başka bir koşu göreceğiz gibi görünüyor.”

Yatırımcılar hala 46.000 doların üzerini hedeflemiş olsa da sipariş defterleri 48.000 dolara kadar yükselmişti. Bu arada birikim devam etti ve daha küçük yatırımcılar bu seviyelerde alım yapmaya devam etti.

Ecoinometrics, bu hafta satın alma alışkanlıklarını gösteren bir grafiğin yanı sıra “Küçük balıklar yarın yokmuş gibi sıralanıyor” açıklaması paylaştı.

Altcoin Fiyatları Volatil Kalmaya Devam Ediyor

Bu haftaki genel yükseliş performansına rağmen, piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminin hiçbiri, yazı yazılırken günlük zaman dilimlerinde kırmızı renkte değildi.

BTC/USD yaklaşık %1,8 oranında düşerken, Solana (SOL) ve Cardano (ADA) liderliğindeki ana altcoinler, her ikisi de %5’ten daha fazla düşüş yaşadı.

Piyasa değerine göre en büyük altcoin olan Etherum (ETH), henüz kendisini anlamlı bir destek olarak belirlememiş olan 3.000 dolar seviyesine altına geri dönmek için %3.5 düştü.

Van de Poppe, “Piyasalar nispeten sakin. İnsanlar şu anda kriptoya düşük ilgi gösteriyor. Tüm hesaplarda sosyal medyada katılım düşük” açıklamasında bulundu.

“Ethereum gazı ücretleri çok düşük bir seviyede. Fırsatlar sunduğu için gerçekten dikkat etmeye başlamanız gereken zamanlar bunlar.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.