Mart 6, 2022

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: BTC Satın Almak için İyi Bir Zaman Olabilir mi?

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimlerin ardından, Bitcoin (BTC) son iki aylık grafikte oldukça hareketli ve oynak bir görünüm çizdi. Bitcoin fiyatı 45.000 ile 33000 dolar arasında yankılandı ve kısa vadeli de olsa ralliler kaydetti. Bununla birlikte, kripto pazarının üzerinde gezinen düşüş bulutunun ortasında, bir İsviçre şehri-Lugano, Bitcoin, Tether ve LVGA tokenlarını yasal olarak kabul etmeye başladı.

1 Mart tarihinde Bitcoin (BTC) alıcıları, son iki ayda 45000 doları aşmak için dördüncü girişimlerinde de başarısız oldular. Bu dirençte bir “akşam yıldızı paterni”, satıcıların bu seviyeyi tüm güçleriyle savunmaya devam ettiğini gösterdi.

Takip eden düşüşler, 40000 dolarlık psikolojik seviyeyi kırdı ve satış ivmesini artırdı. Bu ters çevrilmiş direnci yeniden test etmek için bir gün harcadıktan sonra, Bitcoin fiyatı bugün de düşerek 38.211 dolardan işlem görüyor.

BTC grafiği, kripto paranın son dört günde %18 kaybettiğini gösteriyor. Satıcı tarafında yeterli hacim faaliyeti, BTC’nin yakında 36.000 dolarlık aylık desteği ziyaret edeceğini gösteriyor. Satıcılar bu destek seviyesini aşarsa, Bitcoin trader’ları %8.5 daha düşüş bekleyebilir ve Ocak ayının en düşük seviyesini 33.000 doların yeniden test edilmesini bekleyebilir.

Aksine, eğer 36000 dolarlık ortak destek ve geleneksel pivot seviyesi (S1), alıcıları ayılardan kontrolü yeniden kazanmaya teşvik ederse. Ardından, fiyat 45.000 dolarlık bariyeri yeniden aşmak için daha da yükselir. Bu zorlu direnç, alıcıların gerçek bir toparlanma başlatması için çok önemlidir.

Direnç seviyesi – 40.000 dolar, 45.000 dolar
Destek seviyesi – 36.000 dolar, 33.000 dolar

Teknik Gösterge

Son tersine dönüş, BTC fiyatını (20, 50 ve 100) EMA’nın altına kaydırdı. Ayrıca, bu EMA’lar arasındaki düşüş eğilimi, düşüş eğilimini gösterir. Nötr çizginin üstünde ve altında dalgalanan RSI göstergesi eğimi, fiyat hareketinde yan yönlü bir ralliyi vurgular. Bununla birlikte, şu anda orta çizginin altında hareket eden eğim, ayıların üstün olduğunu gösteriyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.