Ocak 17, 2022

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC, 40.000 Dolara Doğru Dip Görebilir!

Bitcoin (BTC) fiyat hareketi, ayılar 44.088 dolarda sabit dururken boğaların pozitif momentumu sürdürmek için mücadelesine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Şu anda, 50.000 dolar hala pek mümkün görünmüyor ve yatırımcılar BTC’de vadedilen rallinin nihayet ne zaman başlayacağı konusunda sabırsızlanıyor.

Yatırımcıların fonlarını çekmesi ve fiyat cazip bir indirime ulaşmadan önce 40.000 doların altına geri dönüş görmeleriyle birlikte ilginin azalmasını beklemek çok daha doğru olacaktır.

Bitcoin fiyatının yana doğru hareket ederek, daha yumuşak bir düşmesini beklemek daha iyi bir alım fırsatı sunabilir, bu düşüş 40.000 dolara kadar geri çekilme yaratabilir.

Bitcoin boğaları, 44.088 doların üzerine çıkmak için yapılan birkaç girişimin reddedilmesinden ve her girişimde boğaların pozisyonlarını katlamasından sonra tabiri caizse ‘dövülüyor’. Ayılar yavaş ama emin adımlarla giderek daha fazla hacim oluşturuyor, bu da hem BTC fiyatı hem de duyarlılık üzerinde daha fazla ağırlık oluşturmaya başlayabilir.

Şimdilik yatırımcılar, kripto para birimindeki hisselerinin bir miktar yumuşak satışına katılmak veya daha fazla meşgul olmak için beklemek isteyeceklerdir.

BTC fiyatı yana doğru gitmeye başlayacak veya 39.780 dolara doğru düşmeye başlayacak, bu da psikolojik 40.000 dolarlık seviyenin tekrar altına kırılması anlamına geliyor.

39.780 dolar ile Eylül ayının en düşük seviyesi ve aylık S1 destek seviyesi devreye giriyor. Bu alan kendini destek olarak kanıtladığından, 10 Ocak itibariyle tekrar tutmasını beklemek doğru olacaktır, bu sefer muhtemelen daha fazla yatırımcı tartıyor ve fiyat hareketini 50.000 dolara geri çekiyor, çünkü Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı satımda derinden işlem görecek alanda yer alacak.

Küresel duyarlılıktaki bir değişim, Bitcoin katılımcılarının beklediği katalizör olabilir. 444.088 dolar bariyerini hızlı bir şekilde aşmak, teklifler yalnızca daha yüksek fiyatlardan teklif vermeye başladığından, alım tarafındaki talebin kurumasıyla birlikte büyük bir fon girişi görecektir. Bu, Bitcoin fiyatını hızla 48.760 dolara geri getirecektir, bu seviye ise 50.000 dolara çok yakın. Bununla birlikte, 2022 için uygun yükseliş trendi başlamış olacak ve daha fazla yükseliş gelecek.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Fxstreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.