Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC, 40.000 Dolara Doğru Dip Görebilir!

0

Bitcoin (BTC) fiyat hareketi, ayılar 44.088 dolarda sabit dururken boğaların pozitif momentumu sürdürmek için mücadelesine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Şu anda, 50.000 dolar hala pek mümkün görünmüyor ve yatırımcılar BTC’de vadedilen rallinin nihayet ne zaman başlayacağı konusunda sabırsızlanıyor.

Yatırımcıların fonlarını çekmesi ve fiyat cazip bir indirime ulaşmadan önce 40.000 doların altına geri dönüş görmeleriyle birlikte ilginin azalmasını beklemek çok daha doğru olacaktır.

Bitcoin fiyatının yana doğru hareket ederek, daha yumuşak bir düşmesini beklemek daha iyi bir alım fırsatı sunabilir, bu düşüş 40.000 dolara kadar geri çekilme yaratabilir.

Bitcoin boğaları, 44.088 doların üzerine çıkmak için yapılan birkaç girişimin reddedilmesinden ve her girişimde boğaların pozisyonlarını katlamasından sonra tabiri caizse ‘dövülüyor’. Ayılar yavaş ama emin adımlarla giderek daha fazla hacim oluşturuyor, bu da hem BTC fiyatı hem de duyarlılık üzerinde daha fazla ağırlık oluşturmaya başlayabilir.

Şimdilik yatırımcılar, kripto para birimindeki hisselerinin bir miktar yumuşak satışına katılmak veya daha fazla meşgul olmak için beklemek isteyeceklerdir.

BTC fiyatı yana doğru gitmeye başlayacak veya 39.780 dolara doğru düşmeye başlayacak, bu da psikolojik 40.000 dolarlık seviyenin tekrar altına kırılması anlamına geliyor.

39.780 dolar ile Eylül ayının en düşük seviyesi ve aylık S1 destek seviyesi devreye giriyor. Bu alan kendini destek olarak kanıtladığından, 10 Ocak itibariyle tekrar tutmasını beklemek doğru olacaktır, bu sefer muhtemelen daha fazla yatırımcı tartıyor ve fiyat hareketini 50.000 dolara geri çekiyor, çünkü Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı satımda derinden işlem görecek alanda yer alacak.

Küresel duyarlılıktaki bir değişim, Bitcoin katılımcılarının beklediği katalizör olabilir. 444.088 dolar bariyerini hızlı bir şekilde aşmak, teklifler yalnızca daha yüksek fiyatlardan teklif vermeye başladığından, alım tarafındaki talebin kurumasıyla birlikte büyük bir fon girişi görecektir. Bu, Bitcoin fiyatını hızla 48.760 dolara geri getirecektir, bu seviye ise 50.000 dolara çok yakın. Bununla birlikte, 2022 için uygun yükseliş trendi başlamış olacak ve daha fazla yükseliş gelecek.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın