Bitcoin (BTC) Düşüşü Devam Edecek Mi?

Bitcoin (BTC), yukarı hedefe yönelik artan yükseliş hissine rağmen beklentileri karşılayamadı ve Pazar günü 50.000 dolar’ı geçemedi. Bunun yerine, önde gelen kripto para birimi, teknik analistlerin “Yükselen Kama” olarak adlandırdığı modeli oluşturduktan sonra potansiyel bir düşüş hakkında uyarıda bulundu.

BTC fiyatı son günlerde yükselirken, aşağıdaki grafikte görülen modeli oluşturdu. Onun hareketi, “tepe” adı verilen tek bir noktaya yaklaşan iki yukarı doğru eğimli çizgi oluşturdu. Teknik olarak yapı, tipik olarak bir fiyat düşüşüne yol açan bir Yükselen Kama modelini oluşturdu.

Yükselen Kamadaki olumsuz hedef, yapının üst ve alt trend çizgisi arasındaki maksimum mesafeye eşit olarak ortaya çıkar. Bitcoin durumunda, uzunluk yaklaşık 5.500 dolar ve bu da hedefi önümüzdeki seanslarda yaklaşık 43.000 dolar’a yaklaştırır.

Bunun yanında düşüşe rağmen ayıların tam olarak kontrolü sağladığını söylemek mümkün değil. Yukarıda görülen düşük trend çizgisinin altına inmek, Bitcoin’i bir Yükselen Kanal modeli oluşturan başka bir yukarı doğru eğimli trend çizgisinden ek destek almaya yönlendiriyor. Aşağıdaki tabloda görüleceği üzere Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 49.700 dolar’ı test etmesini ve ardından 50.000 dolar’ın üzerinde bir kapanış yapmasını sağlayan bir toparlanma hareketi yaşanabilir.

Daha fazla yükseliş beklentisi, seviyelere yakın alım satım yapmasına rağmen aşırı alım koşullarından yoksun kalan Bitcoin’in Göreceli Güç Endeksinden geliyor. Sonuç olarak, kripto para birimi, geçici bir engel teşkil eden 48.000-48.200 dolar ile 50.000 dolar’a doğru hafif bir toparlanma yaşayabilir.  On-chain verilerde kısa vadeli bir yükseliş görünümünü destekler nitelikte. CryptoQuant tarafından ortaya konan veriler, tüm borsalardaki stableocin rezervlerini rekor seviyelerde gösteriyor, bu da yatırımcıların Bitcoin dahil olmak üzere kripto para birimleri satın almak için dolara sabitlenmiş token’ları kullanabileceklerini gösteriyor.

Bunların yanında popüler trader’lardan Locksmith (@locksmithcrypto) son düşüşü değerlendirdi. Düşüşün bir noktaya kadar normal olabileceğini belirten trader şunları söyledi:

“Sevgili arkadaşlar, Bitcoin’de 48.300 üzeri saatlik kapanışlar güvenli bölge konumunda. O bölgede seyri altları da güvenli pozisyona sokacak. 44.000 görür ve aşağısında seyrederse trend yönü değişebilir. 44.000’e kadar trend yukarı yönlü. 44.000’e kadar olan salınımlar ise gayet doğal.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.