Aralık 4, 2023

Bitcoin (BTC) Boğalarının Gözü Bu Seviyelerde: Yatırımcılar İçin Kritik An Geldi Mi?

Bitcoin (BTC), Nisan 2022’den bu yana ilk kez 40.000 dolar direnç seviyesini kısa bir süreliğine aştıktan sonra son zamanlarda yeni bir çılgınlığa yol açtı ve bu seviye 2023 için bariz en yüksek seviye. Bu trendle birlikte, FOMO’ya – Kayıp Korkusu – kapılmak olasıdır ve üst düzey piyasa analisti Ali Martinez, göz önünde bulundurulması gereken iki önemli BTC seviyesini paylaştı.

Bu haber yazıldığı sırada BTC, son 24 saatte %5,11 artışla 41.511,85 dolar değerinde ve işlem hacminde %102’lik bir artışla 32.083.399.386 dolara ulaştı. Martinez’in grafiğine göre, Bitcoin’in muhtemelen aşacağı bir sonraki en önemli fiyat 47.360 dolar. Bitcoin’in mevcut görünümü bu fiyat seviyesinin orta ve uzun vadede yeniden test edilmesinin mümkün olduğunu gösterse de, analistler 37.000 dolar fiyat bölgesini izlenecek bir sonraki önemli destek bölgesi olarak adlandırdı.

Bitcoin’in bu yıl şimdiye kadarki büyümesi, yılın başında yaklaşık 16.663 dolardan sıçrayarak eklektik oldu. Yılbaşından bugüne (YTD) elde edilen %150’den fazla kazanç, anlatısını küçük bir ölçüde değiştirmesine yardımcı oldu. Martinez’in önerdiği gibi madeni para şimdi 47.360 dolar seviyesini aşmayı başarırsa, Bitcoin nihayetinde 50.000 doların üzerine çıkabilir.

Bitcoin’in 50.000 Dolara Ulaşması Mümkün mü?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi 68.789,63 dolara sabitlenmişken, coinin bu başarıyı daha önce elde ettiğini göz önünde bulundurarak 50.000 dolar direnç seviyesini ve daha fazlasını yeniden test etmek mümkün.

MicroStrategy’nin tutarlı birikimlerinin de gösterdiği gibi, Bitcoin’e yönelik ana akım kurumsal yatırımcı ilgisi yüksek kalmaya devam ederken, SEC’in bir Bitcoin Spot Borsa Yatırım Fonu (ETF) ürününü onaylama olasılığı, coinin iddialı bir fiyat artışı grafiği çizmek için ihtiyaç duyduğu büyük sermayeyi ortaya çıkaracaktır. BTC şimdilik, gizli moddayken etkileyici fiyat manevralarıyla yatırımcıları şaşırtabileceğini gösterdi.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?