Bitcoin (BTC) 40.000 Dolar Seviyesinin Altına Geriledi! Düzeltme Yakın Mı?

Bitcoin Pazartesi yaşadığı 12.000 dolar’lık bir fiyat düşüşünün ardından dün 40.000 dolar’a ulaşmasına neden olan bir toparlanma yaşadı. Ancak, önde gelen kripto para birimi bu seviyenin üzerinde kalamadı ve birkaç saat önce 37.600 dolar’lık gün içi düşük bir seviyeye geriledi. O zamandan beri BTC birkaç yüz dolar değer kazanmış olsa da, hala 39.000 doların altında işlem görüyor.

Blockroots kurucusu ve Bitcoin trader’ı Josh Rager, Bitcoin’in 40.000 dolar seviyesinde reddedildiğini ve şimdi BTC’nin daha da düşmesini önlemek için 37.000 dolar seviyesinde desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Ona göre düzeltme henüz bitmemiş olabilir. Eski yükseliş trendinin devam etmesi için Bitcoin’in 41.000 dolar seviyesini tekrar kırması gerekiyor. Bunun yanında, Rager uzun vadede yükseliş beklentisi içerisinde ve Bitcoin’in 2022’nin başlarında 6 haneli bir fiyata ulaşabileceğini tahmin ediyor. Bitcoin’in uzun vadeli temelleri ve kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesi, devam eden yükselişinin arkasındaki katalizör olacak.

“Il Capo Of Crypto” isimli popüler Twitter analisti ise, Bitcoin’in 37.000 dolar desteğinin altına düşebileceğini ve 35.000 – 36.000 dolar fiyat aralığındaki düşüşte yani ona göre dipte satın alma yapacağını belirtti. Uzun vadede, o da yükseliş beklentisi içerisinde, ancak ona göre düzeltme henüz bitmedi, bu yüzden Bitcoin daha da düşebilir. Yine analiste göre trader’lar tetikte olmalı ve kısa vadeli kar elde etmek için mevcut fırsattan yararlanmalıdır.

Bitcoin borsası Binance’de, 38.200 dolar ile 38.400 dolar arasındaki fiyat aralığında, bu seviyedeki küçük düşüşü almaya hazır görünen birçok satın alma emri var. “Byzantine General” isimli analist de kısa vadeli desteğin 38.000 dolar olduğunu ve bu destek bölgesi kırılırsa Bitcoin’in 35.000 dolar’a düşebileceğini belirtiyor.

Trader “Jonny Moe”, Bitcoin’in ilk denemede doğrudan tüm zamanların en yüksek seviyesini görmeyeceğini, ancak önce bir düzeltme beklediğini belirtiyor. Bununla birlikte, ona göre, temeller hala güçlü, bu nedenle Bitcoin Şubat ayında yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

Teknik göstergeler, Bitcoin’in 40.000 dolar, 40.775 dolar, 41.000 dolar ve şu anki rekor olan 42.000 dolar’lık direnç seviylerinin üzerine çıkması durumunda yeni bir ATH grafiği oluşturabileceğini gösteriyor. Buna karşın, 38.000 dolar, 37.150 dolar ve 36.000 dolar’lık seviyeler destek olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.