Şubat 29, 2020

Bitcoin Borsası’nın Eski Çalışanı, Kullanıcıların Verilerini Ele Geçirdi!

Kripto para sektörünün en büyük sorunlarından biri güvenlik olabilir. Özellikle borsaların yaşadığı hacker saldırılarının sıklığı zaman zaman artış göstererek endişeye yol açıyor. Bu kez kripto para vadeli işlem sözleşmeleri platformu Digitex yaşadığı sorun ile, endişeye yol açtı.

Edinilen bilgilere göre Digitex’in eski bir çalışanı, borsadaki kayıtlı 8000 kullanıcının kişisel verilerini bir Telegram kanalını aracılığıyla yayınladı. Yayınlanan veriler, pasaport fotoğrafları, nüfuz cüzdanları ve sürücü belgeleri gibi müşterini tanı (KYC) prosedürü nedeniyle vermiş olduğu belgeleri içeriyor. Digitex, veri ihlalini doğruladı ve şu açıklamayı yaptı:

“DİGİTEX OLARAK GİZLİ VERİLERİN SIZINTISININ TELEGRAM’DA ORTAYA ÇIKTIĞININ FARKINDAYIZ. ŞU ANDA OLAY HAKKINDA YORUM YAPAMIYORUZ VE HUKUK MÜŞAVİRİ ARIYORUZ. ORTAYA ÇIKAN HERHANGİ BİR SIKINTI VE RAHATSIZLIKTAN DOLAYI ÖZÜR DİLEMEK VE DURUMU DÜZELTMEK İÇİN ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPTIĞIMIZDAN EMİN OLMAK İSTİYORUZ.”

Kendini “Digileaker” olarak adlandıran ve bilgileri sızdıran şahıs, “Digitex hazinesinin kuruluş tarihinden bu yana kadar tüm müşteri belgelerine sahibim.” şeklinde bir açıklama yaptı. Maalesef olay bununla da sınırlı değil, söz konusu şahıs verileri Digitex’e kimlik doğrulama hizmetleri sunan bir şirket olan Sum and Substance’ten elde ettiğini iddia ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.