Şubat 9, 2023

Bitcoin Borsasından Üzücü Haber: Kapatılıyor!


Bitcoin takas platformu LocalBitcoins bugün hizmetini kapatacağını duyurdu. Güncelleme, hizmet son on yıldır devam ettiği için uzun süredir BTC yatırımcıları için üzücü bir haber olarak yorumlandı.

Platform, hizmeti durdurma kararı için devam eden kripto kışındaki kötü piyasa koşullarını gerekçe gösterdi. Kripto kışıyla birlikte hacimlerin ve pazar payının düştüğü ve bunun da karara yol açtığı belirtildi.

LocalBitcoins Kapatılıyor

Platform, müşterilere fonlarını cüzdanlardan çekmeleri için 12 aylık bir süre tanıdı. Şirket yaptığı duyuruda, devam eden piyasa koşullarının herhangi bir iyileşmeye elverişli olmadığını söyledi. Müşteri tabanı 8 milyon olan platform 190’dan fazla ülkeye yayılmış durumda. Kripto topluluğu, en eski Bitcoin pazar platformlarından birinin kapatılmasından duyduğu üzüntüyü dile getiriyor.

Hacimlerimizin ve pazar payımızın düşmeye devam ettiği devam eden çok soğuk kripto kışı sırasında çeşitli zorlukların üstesinden gelme çabalarımıza bakılmaksızın, üzülerek LocalBitcoins’in artık bir ticaret hizmeti sağlayamayacağı sonucuna vardık.

Öte yandan, LocalBitcoins’in mevcut ortamdaki operasyonel risklerden kurtulmak için kapandığı savunuluyor. Bitzlato işlemlerini içeren son Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) raporunda platformun ismi geçiyor.

FinCEN belgesinde LocalBitcoins, Bitzlato’nun ilk üç karşı tarafından biri olarak belirtiliyor. Belgede Bitcoin değişim platformu, Finlandiya merkezli veya Finlandiya’da kurulmuş bir Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) olarak tanımlanmıştır.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?