Ağustos 20, 2019

Bitcoin Borsası Açıldıktan Bir Yıl Sonra Kapatılıyor!

Bir yıl önce Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından olan Coinone tarafından açılan Malta merkezli borsa CGEX kapatılıyor.

Borsa tarafından yapılan açıklamada, “mevcut durumlar gereği” 18 eylül 2019 tarihinden itibaren tüm hizmetlerin sona erdirileceği belirtildi. Bu  tarihten itibaren kullanıcılar, artık giriş yapamayacak ve para yatırma ve çekme işlemleri gerçekleştiremeyecekler. Yasa gereği CGEX, saklanma zorunluluğu olan belgelerin dışındaki tüm kayıtları yok edecek.

Borsa yaklaşık iki ay önce, 17 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak şekilde belli bir süre alım satım ve para yatırma işlemlerini donduracağını bildirmişti. Bu açıklamada, alınan bu karara göre platformun yenilecek olması öne sürülmüştü.

CGEX, faaliyetlerine 28 Ekim 2018’de başlamıştı ve sadece kripto paralar ile işlem yapılan borsa olarak tanınıyor.

Coinmarketcap’te yer alan hacim verilerine göre Coinone, Güney Kore’nin en büyük üçüncü kripto para borsası.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?