Bitcoin, Borsalardan Ayrışıyor Ancak Bu Durum…

0
Bitcoin, Borsalardan Ayrışıyor Ancak Bu Durum...

Öncü kripto para Bitcoin (BTC), uzun bir süredir hisse senetleriyle bir arada ele alınıyor ve aralarındaki korelasyon dikkate değer bir konu olarak kabul ediliyordu. Güncel piyasa durumunda Bitcoin 19.400 dolar civarında işlem görüyor. Ethereum da benzer bir performans gösteriyor ve 1.311 dolar civarında neredeyse sabit işlem görüyor.

ABD hisse senetleri ise kripto para boğalarının pek de hoşuna gitmeyecek bir biçimde ‘dönüş’ yaşadı ve yükseliş kaydetmeye başladı.

S&P 500 endeksi yüzde 1.9 artış kaydetti ve ‘yeşile büründü’. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq endeksinde de benzeri bir senaryo %2,2 oranıyla göründü ve yükseliş çizgisini genişledi. Amazon, Microsoft ve Meta Platforms gibi büyük isimler bu ralliye öncülük ediyor. Dow Jones Sanayi Ortalaması da keskin bir şekilde yükseldi ve 500’den fazla puan ekledi.

Bitcoin borsalar

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Hisse senetleri, etkileyici kazançlar kaydederek Pazartesi günü yükseliş kaydetmişti. Yatırım bankası hisseleri, Goldman Sachs’ın kabaca %4 artmasıyla beklentileri aşmış ve bu rallide öncü rol oynamıştı.

Kazanç sezonu devam ederken piyasa şimdi bir kez daha ralli moduna girdi.

Ancak bu iyimserlik, gelecekteki faiz artırımları yolda olduğu için erken bir kutlama olabilir. ABD Merkez Bankası’nın Kasım ayında gösterge faiz oranını 75 baz puan artırması oldukça olası. ABD işgücü piyasası, Fed’in onu soğutmaya yönelik ısrarlı çabalarına rağmen direnç göstermeye devam ediyor.

JPMorgan’ın küresel makro araştırma başkanı Dubravko Lakos-Bujas, hisse senetlerinin performansının büyük ölçüde dünya çapındaki merkez bankalarının para politikalarına ilişkin kararlarına bağlı olacağına inananlardan.

ABD hisse senetleri ve kripto para piyasası arasındaki güçlü korelasyon, geçen yılın en dikkat çeken konularından birisi oldu. Bitcoin, Nasdaq ile yakın işlem görüyor, bu nedenle kripto yatırımcıları piyasada gezinmek için makro verileri yakından takip etmeyi tercih ediyordu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın