Bitcoin Borsalardan Ayrılıyor Ama Düşündüğünüz Gibi Değil – Analist Nicholas Merten Açıkladı

0
Bitcoin Borsalardan Ayrılıyor Ama Düşündüğünüz Gibi Değil - Analist Nicholas Merten Açıkladı

Kripto analisti Nicholas Merten, borsalardan uçup giden Bitcoin (BTC) boğa piyasasında gibi görünse de, göründüğünden daha fazlası olabileceğini düşünüyor.

Yeni bir videoda konuşan Merten, blok zinciri (blockchain) izleyici Glassnode’dan, kripto borsalarında Bitcoin arzının yavaş yavaş azaldığını gösteren bir metriğe bakıyor.

Yüzeysel olarak olarak inceleyecek olursak, kripto borsalardan azalan Bitcoin (BTC) arzının yükseliş gibi göründüğünü düşünebiliriz diyen analist, ancak, metriğin vadeli işlem ve opsiyon piyasalarını içermediğini önemle vurguladı. Analiste göre gün geçtikte daha fazla kripto varlık, yukarı yönlü hareket etmesi için baskı görüyor ve bir türev piyasasına doğru ilerliyor.

“Birçok insan, 2020 ve 2021 boyunca şu an gördüğümüz sürekli düşüşe ve birkaç puanlık düşüşe gerçekten yükseliş işareti olarak bakıyor. Sezgiler veya diğer oyuncular büyük miktarda Bitcoin satın alıyorlar ve onu borsalardan alıp uzun süre tuttukları soğuk cüzdanlarda tutuyorlar. Gerçek kurumsal oyuncular: hedge fonları aile fonlarını… Sadece Bitcoin’i yutuyorlar…

Evet, bir şeyler yolunda gitmiyor bunu söylüyorum ancak düşüşün ana nedeni bu değil.”

Merten, türevlerin gerçek kripto piyasalarından sermayeyi emdiğini, alanı “yönlendirdiğini” ve Bitcoin dahil olmak üzere diğer dijital varlıklar üzerinde ezici bir satın alma baskısı yarattığını söylüyor.

Kripto strateji uzmanına göre, tüccarların spot piyasalardan türev piyasalara geçişi, kripto piyasalarının ezici performansının ardında yatan şeyin bir parçası olabilir.

“Piyasaları gerçekten şaşırtan şey bu. Çünkü herkesin yükseliş olduğunu söylediği bu borsa çıkışı, Bitcoin’i türev piyasalarına çekiyor. Bitcoin veya bu durumda dolar veya bir tür değere sahip olan tüm yeni kullanıcılar, türev platformlarına gidiyorlar. Alıcı tarafı baskısı artık spot borsalara gitmiyor.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın