Bitcoin Borsa Girişi 17 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi, Bu Ne Anlama Geliyor?

0

Glassnode’dan gelen analiz verileri Bitcoin’in borsalara giriş hacminin tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştığını ortaya koyuyor.

Glassnode tarafından paylaşılan veri, Bitcoin borsa giriş hacminin (7 günlük MA) 1,216.697 BTC ile 17 ayın en düşük seviyesine gerilediğini gösteriyor. Bu durumun kullanıcıların BTC’yi soğuk cüzdanlarına taşıması sonucunda ortaya çıktığı düşünülüyor.

Yatırımcılar, Bitcoin’i Borsalardan Hızla Çekiyor.

Yine aynı veri sağlayıcıdan alınan başka bir grafik, perakende ve kurumsal sahiplerin Bitcoin’i borsalardan hızla çektiğini gösteriyor.

“Bitcoin, Kasım ayından bu yana en yüksek oranda borsalardan çıkıyor.Borsa arzı azalırken, daha yüksek fiyat seviyeleri beklentisi artıyor.”

Glassnode analitik firmasından alınan bir veriye göre, borsalara/borsalardan Bitcoin net transfer hacmi endeksi geçen yılın Kasım ayından bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Bu, yatırımcıların dijital altın zulalarını ticaret sitelerinden soğuk hava depolarına taşımaya başladığını gösteriyor.

Yatırımcıların amiral gemisi kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasını bekliyor olması muhtemel. Sonuç olarak yatırımcıların bu hamlesi onları satma niyetleri olmadığını ve bu yeni yüksek seviyeler gelene kadar Bitcoin’i zulalarında tutacak olduklarını gösteriyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın