Eylül 29, 2023

Bitcoin Boğaları Uyanıyor Mu? Grafik Uzmanından Yükseliş Sinyali!


Son birkaç gün içinde Bitcoin, görece mütevazı kazanımlar elde etti ve bu durum, kripto para piyasasının birçok oyuncusu tarafından yakından takip ediliyor. Ancak, ünlü piyasa uzmanı Peter Brandt, Bitcoin’in yükseliş potansiyeline işaret eden önemli göstergeler paylaşarak bu durumu daha da ilginç hale getirdi.

Brandt, analizini desteklemek için hem Ortalama Yön Endeksi (ADX) hem de H&S (Baş ve Omuz) formasyonunu içeren bir grafik kullandı. ADX, bir varlığın içinde bulunduğu trend gücünü ölçen bir göstergedir ve bu gösterge, Bitcoin için son derece önemli bir dönüm noktasını işaret ediyor.

Düşük bir ADX değeri, piyasanın bir trendin başlangıcında veya sonunda olduğunu gösterebilir. Şu anki düşük ADX okuması, Bitcoin’in uzun süreli bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edebilir. Brandt, bu durumu BTC boğalarının uyanma ihtimali olarak yorumladı.

Brandt bu şüpheyi, H&S (Baş ve Omuz formasyonu) tabanının ikinci kez yeniden test edilmesiyle de doğruladı. Bu teknik nüans bir şeyi akla getiriyor: Bitcoin fiyatında piyasa gözlemcileri için izlemeye değer bir canlanma var.

Bollinger Bantlarının mucidi John Bollinger, benzer bir yükseliş dalgasının başlayabileceğini öne süren başka bir tez paylaştı.

Piyasa uzmanının paylaştığı grafiğe göre, yukarıda da gösterildiği gibi, BTC/USD paritesinin alt Bollinger Bandında iki çubuklu tersine dönüş mevcut. Ve bu hala baskın kontrol edici teknik faktör olarak kabul edilebilir. Modelin bu ayın başlarında oluşması da ayrıca dikkat çekici. John Bollinger bu göstergenin Bitcoin fiyatının üst Bollinger Bandına doğru yükselişini görmek için bir temel olduğunu kabul etse de, daha yoğun bir alım ortaya çıktıkça daha fazla gücün ortaya çıkabileceği kesinlik kazanacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?