Nisan 15, 2020

Bitcoin: Boğalar ve Ayılar Arasındaki Savaş

Dünkü türbülanstan sonra, Bitcoin, daha önce 6.800 Dolar’da kurduğu desteği sıkı bir şekilde yeniden yakalayabildi. Son zamanlarda 6.600 Dolar’da en düşük seviyesinden kripto boğaları tekrar harekete geçti.

Bu seviyeyi aşan tırmanış kesinlikle BTC için olumlu bir kısa vadeli işarettir. Ancak, kriptonun hala fiyat hareketini bastırmaya devam edebilecek çoklu anahtar direnç seviyelerinin altında kaldığını akılda tutmak gerekir.

Yazma sırasında, Bitcoin, dün kaydedilen 6.600 Dolar’lık günlük en düşük seviyelerden kayda değer bir tırmanışa işaret eden 6.870 Dolar’lık mevcut fiyatıyla %3’ün biraz altında işlem görüyor.

İlk bakışta, Bitcoin’in sadece 6.000 Dolar’lık bölge içindeki bir başka sıkışmaya yakalanmış olduğu görülebilir. Ancak BTC’nin kontrolünü kazanmak için boğalar ve ayılar arasında yoğun devam eden savaş olduğunu not etmek önemlidir.

Boğaların savunmaya çalıştığı mevcut destek, şu anki fiyatının 6.800 Dolar’ın hemen altında yer alıyor ve bu seviye geçen hafta boyunca önemli olduğunu kanıtladı.

BTC ayrıca 6.900 Dolar ve 7.000 Dolar arasında bazı yatay dirençlerle karşı karşıyadır. Bu seviyeler kısa vadeli kaderini belirleyebilecek önemli bir azalan trend çizgisiyle çakışmaktadır.

Şu an için en önemli destek seviyesi 6600 Dolar’da bulunuyor ve bu destek seviyesi eğer aşılırsa Bitcoin 5600 Dolar’a kadar gerileyebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.