Bitcoin, Binance Coin, CRO: İşte Kripto Piyasasında Son Durum!

Bitcoin başarıyla 10.000 doların üzerinde işlem yapmaya devam ediyor. Binance Launchpool sürümünün ardından Binance Coin (BNB) yükselişte ve Şubat ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin beş haneli bölgede işlem yapmaya devam ediyor ve hatta 10.400 dolara kadar yükseldi. Binance Coin (BNB) bugün en iyi performans gösteren tokenler arasında yerini alırken, diğer çoğu büyük hacimli altcoin küçük kazançlarıyla dikkat çekiyor.

Bitcoin’de Son Durum

Başarısız bir 10.500 doları aşma girişiminin ardından Bitcoin dün düşüşe geçti ve yaklaşık 10.200 dolara kadar geriledi. Ancak boğalar o noktada devreye girdi ve daha fazla düşüşe izin vermedi. İlerleyen saatlerde BTC, 10.250 ila 10.400 dolar arasındaki dar bir aralıkta işlem gördü. Bu yazı yazılırken, Bitcoin 10.350 dolara hafifçe geri çekildi.

Teknik açıdan bakıldığında, önde gelen kripto para biriminin 10.780 dolar, 10.900 dolar ve 11.000 doları hedefleme şansına sahip olmadan önce 10.500 dolarlık ilk dirençle savaşması gerekiyor. Buna karşılık, 10.000 dolarlık psikolojik seviye en kritik destek olmaya devam ediyor. Bitcoin bunun altına düşerse, 9.815 dolar ve 9.700 dolara güvenebilir. Ayrıca BTC, CME boşluğunu 9.650 dolardan doldurur ve daha da düşerse, bir sonraki destek 9.400 dolar olabilir.

Makro ölçekte, deneyimli bir kripto para analisti, Bitcoin’in fiyatının, bu yazın başlarında başlayan boğa trendinde kalması için şu anda yaklaşık 10.100 dolar olan 128 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kalması gerektiğini söyledi. BTC bunu başaramazsa ve altına düşerse, istenmeyen sonuçlarla karşılaşabiliriz.

DeFi Token’ları ve BNB’nin Hareketleri

Çoğu büyük hacimli altcoin, 24 saatlik bir ölçekte yeşil renkte. Ethereum (%3) 370 doların üzerine geri döndü, Ripple (%1.4) 0.24 doların üzerinde, Chainlink (%1) ve Bitcoin Cash (%1) ise yine küçükte olsa artış gösterdi.

Polkadot %4.5 oranında yükseldi ve 5. sıra yarışı için BCH ve LINK ile arasındaki farkı kapatıyor. Bununla birlikte, ilk 10’daki en etkileyici iki kazanç, Crypto.com (CRO) ve Binance’in (BNB) kendi dijital varlıklarıdır. Crypto.com, Uniswap V2’nin bir fork’u olan kendi DeFi Swap’ını başlattı, bu sayede kullanıcıların yeni token’larını toplamak ve ödüller kazanmak için CRO’yu paylaşmalarına olanak tanıdı. Sonuç olarak, CRO’nun fiyatı %7’lik bir artışla 0.16 dolara ulaştı.

BNB fiyatını harekete geçiren ise Binance Launchpool oldu. Önde gelen kripto para borsası, Binance Launchpool adında bir platform yayınladı. BNB’nin fiyatı o zamandan bu yana çok iyi durumda. Yalnızca son 24 saatte varlık %13 artarak 26 dolarının üzerine çıktı. Bu, bu yılın Şubat ayından beri ulaşılan en yüksek fiyat seviyesi.

DeFi ile ilgili token’larda de bugün yükselişte. DFI.Money (%30), NXM (%20), Loopring (%13), Yearn.Finance (%12.5), UMA (%12.5), Blockstack (%12) ve Qtum (%12) artışın önde gelenleri arasında. Dünkü beklenmedik olayların ardından, eski SushiSwap lider geliştiricisi nakde çevrilmiş paralarını hazineye iade etti ve SUSHI’nin fiyatı da birkaç saat önce 3 dolar seviyesine ulaştıktan sonra bugün %11 arttı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.