Temmuz 10, 2024

Bitcoin Balinasından Yüzde 10.000’lik Dev Kâr!

10.6 yıl boyunca hareketsiz kalan bir Bitcoin cüzdanı yeniden hareketlenerek dikkat çekti. Ancak asıl dikkat çeken cüzdanın ettiği kar oldu.


10.6 yıl boyunca hareketsiz kalan bir Bitcoin cüzdanı yeniden hareketlenerek dikkat çekti. Whale Alert verilerine göre, söz konusu adres yeniden etkin hale geldiğinde 149 BTC içeriyordu ve bu BTC’lerin değeri 8,590,673 dolara tekabül ediyor.

Son birkaç ayda birçok Bitcoin cüzdanı tekrar aktif hale gelerek kripto para piyasasında çokça konuşuldu. Bu cüzdanların her birinin hareketsizlikten çıkma sebepleri farklı olsa da, elde ettikleri kazançlar bu canlanmanın en büyük itici gücü olarak öne çıkıyor.

Son olarak geri dönen bu cüzdan, %10,400’den fazla kazanç sağladı. Bu cüzdan, 149 BTC’yi 2013 yılında aldığında bu BTC’lerin değeri 81,667 dolardı. Bugün bu BTC’lerin değeri 8.5 milyon dolardan fazla olduğundan, bu trader piyasanın en büyük karlarını elde edenlerden biri oldu.

2013’ten bu yana Bitcoin, birçok önemli dönüm noktasına ulaştı. 2017’de 17,000 doların üzerine çıkarak ilk büyük zirvesini görmesinden, 2021 Kasım’ında 69,000 doların üzerine çıkmasına ve son olarak 73,750 dolara ulaşmasına kadar birçok önemli an yaşandı. Bu kadar büyük kazançlar elde eden bu cüzdan sahibi için, daha fazla beklemek gereksiz görünebilir.

Çoğu Bitcoin adresinin aksine, bu cüzdandan herhangi bir fon transferi belirtisi yok. Bu nedenle, bu Bitcoin adresinin fonlarını ne zaman veya nerede likide edeceğini belirlemek pek mümkün değil.

Eğer bu fonları taşımaya karar verirlerse, Bitcoin ekosisteminin yıllar içinde kaydettiği büyük gelişmeler sayesinde birçok seçenek bulunmakta. DeFi (merkeziyetsiz finans) ve Bitcoin üzerindeki Ordinals Inscription gibi yeniliklerle, gecikmeli bir satış bile sonunda kazançlı olabilir.

Bu yazının yazıldığı sırada, Bitcoin fiyatı son 24 saatte %1.89 artarak 58,681.74 dolara yükseldi ve uzun süreli bir düşüşten sonra büyük bir rahatlama sağladı.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?