Nisan 1, 2024

Bitcoin Balinasından 627 Milyon Dolarlık Dev İşlem: Bu Hareketin Arkasında Kim Var?


En büyük 7. Bitcoin cüzdanı yakın zamanda Bitfinex borsasından 8889 BTC çekerek piyasayada dikkat çekmeyi başardı. 627 milyon dolarlık işlemin nedeni henüz bilinmezken çeşitli spekülasyonlar da yayılıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu işlemin arkasındaki ismin USDT’nin de arkasındaki şirket olan Tether olduğu düşünülüyor. Şirketin Bitconi yatırımlarına olan ilgisi hali hazırda bilinen bir detay olsa da kesin olmadığını da belirtmek önemli.

Bu son hamle, şu anda etkileyici bir 5,22 milyar dolara eşdeğer olan tahmini 75.354 BTC’ye ulaşan kripto para yatırımları arasında yer aldı.

Tether’in CEO’su Paolo Ardoino, geleneksel varlıklar yerine Bitcoin’e yapılan yatırım kararının, şirketin uzun vadeli stratejisinin bir parçası olduğunu belirtti. Ardoino, şirketin kârının %15’ini BTC alımlarına ayırarak iddialı bir üç aylık yatırım planının sinyallerini verdi.

Şirketin piyasadaki agresif duruşu, 2024’ün ilk çeyreği için rekor kıran kâr beklentisine yönelik son açıklamasıyla daha da belirgin hale geldi. 105 milyar dolarlık piyasa değeri ile Tether, stabilcoin alanında benzersiz bir hakimiyete sahip.

Kripto para biriktirmenin ötesinde, şirket, yapay zeka yatırımları ve lobi çalışmaları gibi diğer sektörlerde de önemli adımlar atarak kendisini küresel finans dünyasında önemli bir oyuncu olarak konumlandırıyor. Tether, sadece kripto para biriktirmekle kalmayıp, başka alanlarda da aktif olarak yer alıyor.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?