Bitcoin Balinalarının ve Perakende Yatırımcıların BTC İlgisi Artıyor!

0
298

Bitcoin, fiyatı önemli ölçüde arttığı için son birkaç ayda daha da çekici bir yatırım aracı haline geldi. Yeni verilere göre, en az 1000 adet BTC’ye sahip balinaların sayısı yeni zirvelere yükseldi. Buna karşın perakende ilgisi de artış gösteriyor.

Bitcoin HODL’lar Yükseliyor

Bitcoin, Ekim ayının başından bu yana birkaç yıllık en yüksek seviyelerle sonuçlanan art arda hareketler başlattı. En sonuncusu BTC’yi yaklaşık 19.000 dolara çıkardı. Yani, kripto para biriminin değerini iki aydan kısa bir sürede neredeyse ikiye katladı. Tipik olarak, bu tür etkileyici fiyat gelişmelerinin dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Analiz şirketi Santiment’in verileri de bu görüşü destekler nitelikte.

Bitcoin balinaları veya en az 10.000 token içeren adresler, 2020’de kaydedilen en yüksek sayı olan 114’e yükseldi. 18.500 dolar civarında seyreden mevcut BTC fiyatıyla, bu adresler 185 milyon dolar veya daha fazla değerde önde gelen kripto para birimi BTC’ye sahip.

1.000 ile 10.000 arasında Bitcoin tutan varlıklar da genişledi. Santiment bunlarında, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.449’a ulaştıkları sonucuna vardı. Bu tür adreslerin sayısı, Mart ayı ortasındaki satışlardan kısa bir süre sonra Nisan ayında 2.000’e kadar düşmüştü.

Google Trend Verileri

Büyük Bitcoin miktarlarına sahip adreslerin yanı sıra, perakende ilgisi de son zamanlarda artıyor. Google trend verileri, genellikle bu alana ne kadar ilgi duyulduğunun iyi bir göstergesidir ve bu gösterge de Ekim başından bu yana önemli bir büyüme sergiliyor.

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, dünya çapında “bitcoin satın al” aramaları geçen hafta bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Hatta Mayıs ortasında üçüncü BTC halving etkinliğinde meydana gelen çılgınlığı bile aştı.

Bununla birlikte, geniş ölçek hala büyümeye yer olduğunu gösteriyor. Şimdilerde ilgi şüphesiz yükselirken, 2017’nin sonları ve 2018’in başlarındaki verileri yakalamak için hâlâ uzun bir yol var. O zamanlar Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20.000 dolar’a doğru ilerliyordu ve perakende ilgisi buna göre yükseldi. BTC şu anda bu fiyat seviyesine yaklaşmış olsa da, Google Trendler verileri büyük kitlelerin henüz gelmediğini gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın