Şubat 5, 2024

Bitcoin Balinalarından Şaşırtan Hamle: 15 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı, Bu Ne Anlama Geliyor?

Santiment’in yayınladığı yeni verilere göre, büyük Bitcoin (BTC) balinalarının sayısı, son 15 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Şirketin raporuna göre, Bitcoin konsolide olmaya devam ederken 1.000 ila 10.000 BTC tutan cüzdan sayısında bir artış yaşanıyor.

Aynı zamanda, Santiment’in tespitlerine göre, 100 ila 1.000 BTC tutan cüzdan sayısında bir düşüş görülüyor.

“Bitcoin 41.000 ila 44.000 dolar arasında dalgalanırken, balina cüzdanları büyük hareketler sergiliyor…

1.000-10.000 BTC cüzdan sayısı: 1 Şubat’ta 1.958 (Kasım 2022’den bu yana en yüksek).

100-1.000 BTC cüzdan sayısı: 1 Şubat’ta 13.735 (Kasım 2022’den bu yana en düşük).”

Bitcoin fiyat grafiği

BTC, son 24 saat içinde marjinal bir artışla, haber yazıldığı sırada 42.884 dolardan işlem görüyor.

Diğer dijital varlıklara da değinen Santiment, üç altcoinin – merkezi olmayan oracle sağlayıcısı Chainlink (LINK), katman-2 ölçeklendirme çözümü Immutable X (IMX) ve veri toplayıcısı Pyth Network (PYTH) – her birinin geçen hafta en az %23’lük bir kazanç elde ettiğini belirtiyor.

Santiment, bu üç altcoinin halk tarafından yüksek oranda tartışıldığını, yani bu altcoinleri çevreleyen FOMO’nun (kaçırma korkusu) dalgalanmaya yol açabileceğini belirtiyor.

“Chainlink (+%34), ImmutableX (+%23) ve Pyth (+%26) geçtiğimiz hafta etkileyici bir piyasa değeri artışı yaşadı. Ana akım kitle bunları yüksek oranlarda tartışıyor, yani FOMO bu belirli varlıklar için yüksek oynaklığa yol açacaktır.”

LINK haber yazıldığı sırada 18,70 dolardan işlem görürken IMX ve PYTH sırasıyla 2,14 dolar ve 0,498 dolar değerinde.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?