Ocak 6, 2024

Kripto Arenası Bunu Konuşuyor: Bitcoin Balinalarından Milyonlarca Dolarlık Transfer, Neler Oluyor?

Öncü kripto varlık Bitcoin, Kraken’den bilinmeyen cüzdanlara önemli balina transferleri kaydetti. Bu bağlamda bugün daha geniş kripto piyasasında önemli bir ilgi gördü. Özellikle, daha geniş kripto piyasasında ortaya çıkan on-chain verilere göre, bir CEX olan Kraken’den bilinmeyen cüzdanlara bir dizi işlemle 4.377 BTC aktarıldı.

Dahası, bu işlemler Bitcoin’in fiyat düşüşünün ortasında piyasada ortaya çıktığı için küresel çapta kripto piyasası meraklılarının dikkatini çekti. Bu arada, önde gelen bir kripto analisti, token’ın mevcut piyasa dinamiklerine dikkat çekerek bu yılki önemli olayları vurguladı ve Bitcoin’in kısa bir süre sonraki piyasa koşusu için iyimserliği teşvik etti.

Whale Alert tarafından açıklanan verilere göre, son 24 saat içinde 4.377 BTC’nin Kraken’den bilinmeyen cüzdanlara kaydırılmasına toplu olarak sekiz önemli işlem kaydedildi. Ayrıca, verilere göre, yatırımcıların ilgisini çeken ilk işlem, 23,30 milyon dolar değerindeki 534 BTC’yi Kraken’den bilinmeyen bir adrese kaydırdı. Eş zamanlı olarak, ikinci işlem 471 BTC’nin Kraken’den bilinmeyen başka bir yeni cüzdana taşındığını gösterdi.

Bu arada, üçüncü, dördüncü, beşinci ve altıncı işlemler sırasıyla 616, 691, 483 ve 508 BTC’yi Kraken’den bilinmeyen cüzdanlara aktardı. Son olarak, yedinci ve sekizinci işlemler 565 ve 509 BTC’yi Kraken’den bilinmeyen adreslere taşıdı. İlginç bir şekilde, yukarıda bahsedilen tüm işlemler toplu olarak 191,09 milyon dolar değerinde Bitcoin’i taşıdı ve kripto piyasası fanatikleri arasında büyük bir merak uyandırdı.

Bitcoin Fiyatı Düşüyor

Haber yazıldığı sırada, Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde %0,51’lik marjinal bir düşüş sergiledi. Şu anda 443.741,23 dolar seviyesinde bulunuyor. Bununla birlikte, haftalık grafiği %4,23’lük bir sıçrama göstererek token için ek çıkarımları körükledi.

Koinfinans.com olarak bildiridğimiz üzere bu arada analist Ali Martinez, Bitcoin’in mevcut piyasa dinamiklerine ışık tuttu. Martinez’e göre, spot Bitcoin ETF‘sinde ne olursa olsun, token bu yıl başka bir yükseliş anlatısı olan Bitcoin yarılanmasını henüz görmedi. Ayrıca Ali, yarılanmanın tarihsel olarak önemli fiyat artışları için nasıl bir katalizör olduğunu kanıtladığını vurguladı.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?